Domů / Plzeňský rozhled / Dny šumavského trojhradí se zábavou na středověkém hradě

Dny šumavského trojhradí se zábavou na středověkém hradě

Hrady Rabí, Kašperk a Velhartice spolu již od roku 2011 spolupracují v rámci projektu Šumavského trojhradí. Jedná se o volné sdružení tvořící pomyslný trojúhelník, v jehož středu leží město Sušice, jedna z bran Šumavy. Letos se konají ve dnech 24. a 25. září 2022.

hrad Rabí

Cílem spolupráce je pomoci návštěvníkům Šumavy objevit a využít možnosti těchto nádherných středověkých památek a jejich okolí. Proto tyto hrady Velhartice, Rabí a Kašperk společně každoročně pořádají jarní a podzimní dny Šumavského trojhradí. Tyto víkendy mají vždy jedno společné téma, ale každý hrad je pojme svým originálním způsobem.

hrad Kašperk

Ústředním tématem letošních podzimních Dnů šumavského trojhradí jsou tentokrát zábavy na středověkém hradě, aneb jak naši předci za kamennými zdmi trávili a prožívali své volné chvíle. Programem budou speciální komentované prohlídky, jichž se ujme družina urozeného pána Hynka Krušiny. Návštěvníci projdou historicky oživeným hradem a dozví se leccos zajímavého ze všedního života našich předků ve středověku.

Hrad Velhartice, foto Aleš Motejl

Komentované prohlídky začnou o tomto víkendu, v sobotu od 10.30, 12.00, 14.00 a 15.30 hodin. Nedělní prohlídky pak od 10.30 a 12.00 hodin. Organizátoři doporučují rezervaci předem prostřednictvím mailu info@kasperk.cz.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve středu vyhlásí vítěze Finále o Zlaté ledňáčky a studentské ceny

Letošní 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se přehoupl do své druhé poloviny. Ve středu …