Domů / Plzeňský rozhled / Do zoo pro adventní věnec a první adventní dárkový bonus!

Do zoo pro adventní věnec a první adventní dárkový bonus!

V Zoologické a botanické zahradě města Plzně začíná advent již tuto sobotu 27. listopadu. Pro zájemce je připravena na statku Lüftnerka od 14 hodin ve zdejší staročeské restauraci tradiční tvůrčí dílna zaměřená na zdobení adventních věnců.

Foto: Kateřina Misíková

Za poplatek 100 Kč získají účastníci vše, co pro vytvoření adventního věnce potřebují. Začínající předvánoční atmosféru dokreslí plápolající krb  či sklenka svařeného vína.

Advent na statku Lüftnerka bude pokračovat – samozřejmě v závislosti na proticovidových opatřeních – až do 19. prosince. Děti se určitě už těší na velké čertovské a mikulášské odpoledne s rozdáváním dárků 4. prosince od 15 hodin, na něž naváže komentované uspávání medvědů. Třetí adventní sobota 11. prosince od 15 hodin bude patřit rozsvícení vánočního stromu s divadelním představením Louskáček v podání Divadla z kouzelné skřínky Střediska volného času Radovánek.

V neděli 19. prosince v 15 hodin ukončí letošní advent na statku Lüftnerka legendární staroplzenecký živý betlém.

Pořadatelé adventního programu – Zoologická a botanická zahrada města Plzně a Sdružení IRIS – žádají jeho návštěvníky: Respektujte všechna proticovidová opatření. Jaké budou Vánoce, záleží na každém z nás!

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …