Domů / Plzeňský rozhled / Mistrovská dražba ve prospěch plzeňského Hospice svatého Lazara

Mistrovská dražba ve prospěch plzeňského Hospice svatého Lazara

Hospicová péče nepřidává dny k životu, ale život ke dnům. O tom ví své i Jiří Prskavec, dvojnásobný mistr světa ve vodním slalomu, který se stal před měsícem počtvrté v kariéře mistrem Evropy. Právě on daroval svůj podepsaný paddleboard z limitované edice do dražby ve prospěch plzeňského Hospice svatého Lazara.

S nápadem přišel Honza Rott, majitel značky TAMBO SUP: „V září 2020 jsem byl na návštěvě svého dědy Jaromíra v Hospici svatého Lazara v Plzni. V té době zde byla hospitalizovaná bohužel i sestřenice mé maminky. A přiznám se, že jsem čekal jen smutnou nemocnici, ale byl jsem více než překvapen, s jakým nasazením, osobním přístupem a profesionalitou je zde o klienty postaráno. Okamžitě mě napadlo, jak bych tohle mohl podpořit? Nejsnazší by určitě bylo vhodit pár tisícovek do kasičky u vchodu, ale pak mě napadlo, že můžu udělat víc. Pokusit se získat pro hospic ještě více peněz, kterými mohu život zdejších pacientů, ale i zaměstnanců zpříjemnit.

Shodou náhod jsem ten večer vezl stůl jednomu z našich hvězdných jezdců TAMBO teamu Jirkovi Prskavcovi, pro kterého jsme dělali i limitované boardy. Při montáži jsem jen tak nadhodil, jak je na tom s charitativní činností a zmínil se mu o hospici, který jsem navštívil. A tak se zrodil celý tento nápad! Vydražit jedno jím podepsané prkno z právě zmíněné limitované edice. Jirka byl nadšen! Koneckonců, plovák podepsaný mistrem Evropy, který je zároveň kouskem jeho vlastní limitované edice, to je něco, co má opravdovou hodnotu.“

Přihazovat je možné zde, a to do 20. října. Zatím jsme na příhozu 20 tisíc korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vyrobí repliku původních stavidel těchonického rybníku

V Těchonicích na Klatovsku se chystá  již 7. ročník tesařského sympozia, který pořádá Regionální  řemeslné …