Domů / Plzeňský rozhled / Dvě první místa pro „Radbuzáky“ v hlavních disciplínách Velké ceny města Plzně

Dvě první místa pro „Radbuzáky“ v hlavních disciplínách Velké ceny města Plzně

Plavci ze 14 Českých plaveckých klubů v sobotu 7. října 2017 soutěžili v bazénu SK Radbuza Plzeň u příležitosti konání 39. ročníku Velké ceny města Plzně. Hlavní disciplínou byl volný způsob na 1.500 metrů (nejdelší bazénová trať), mezi doplňkové patřili 100 metrů motýlek, znak, prsa a volný způsob v kategorii žen a žaček, mužů a žáků. Pro ročník narození dívek a chlapců 2003 – 2007 byla pořadateli připravená ještě trať 400 metrů polohový závod.

A kdo patřil k nejlepším? Mezi „Radbuzáky“ to byl vítěz hlavní disciplíny v kategorii mužů, Václav Čermák, který získal ještě další tři prvenství. Již potřetí v řadě obhájila bronzovou příčku Michaela Vodičková, letos to bylo poprvé v kategorii žen. Svoji sbírku cenných kovů doplnila o dvě zlaté medaile. Mezi žačkami nám udělala velkou radost ziskem poháru Alexandra Heltová, která byla úspěšná ještě ve třech doplňkových disciplínách.
Jan Micka z USK Praha (dále USK) se letos ze závodů omluvil. Současný nejlepší plavec pořadatelského klubu, Václav Čermák (2000), se stal vítězem hlavního závodu v čase 16:01,38. Své kvality potvrdil i v doplňkových disciplínách ziskem prvních míst ze stometrových tratí motýlek, znak a volný způsob.

Druhý v pořadí byl Robert Borovanský (2001) z PK Slávie VŠ Plzeň (dále jen SlPl), který dohmátl v cíli časem 16:32,33. Jedno druhé místo ze stovky prsa a dvě třetí místa ze stovek motýlek a volný způsob byli Robertovými dalšími počiny. Poslední místo na stupních vítězů si vyplaval časem 17:05,51 Matěj Renc (2002) z Motorletu Praha (dále MoP).

Kategorii žáků s přehledem kraloval Tomáš Chocholatý (2004,SlPl), všestranný plavec, vítězným časem 17:18,47 i ve všech ostatních žákovských distancí jasně zvítězil. Za sebou nechal stejně starého Michala Judickijho (2004) z pražského Bohemians (dále jen Boh), který dohmátl v čase 18:07,68. V ostatních disciplínách si vyplaval ještě dvě druhé příčky ze stovky znak a čtyři sta metrů polohový závod. Třetí byl Tomáš Gruber (2003, SlPl), kterému byl změřen čas 18:33,13.

Ženský rekord v roce 1994 zaplavala Petra Passerová (USK), který má hodnotu 16:48,6. I letos se ho nepodařilo překonat. Plaveckou slávu si již nějaký čas užívá Alena Benešová (1998, USK). Ziskem putovního poháru potvrdila své kvality s výsledným časem 17:14,21. Druhá v pořadí byla Julie Pleskotová (2002, Boh), když na světelné tabuli se ukázal čas 17:48,74. Takzvaně si „chuť spravila“ tím, že vybojovala ještě nejrychleji zaplaveným časem trať sto metrů motýlek a dvakrát se musela sklonit před nejlepší soupeřkou na tratích sto metrů volný způsob a znak (dvě stříbrné medaile).
Třetí doplavala v čase 18:07,43 z domácího klubu Michaela Vodičková, která byla vítězkou stovek znak a volný způsob.

Nejlepšího času mezi žačkami dosáhla z klubu SK Radbuza Alexandra Heltová (2003). Její vítězný čas 19:05,51 byl ohodnocen pohárem starosty Mo Plzeň 3 a diplomem. K tomuto úspěchu přidala od každého cenného kovu po jednom kousku. První byla v polohovém závodě o délce čtyři sta metrů, druhá ve stovce znakem a třetí ve stejně dlouhé motýlkové distanci.
Hlavní závod dokončila Alena Řezníčková (2003, SlPl) na druhém místě v čase 19:29,60 a k tomu přidala do své medailové sbírky ještě bronz ze stovky volný způsob. Na stupni vítězů třetí příčku si vyplavala z Jiskry Domažlice Barbora Schleissová (2003). Do cíle doplavala v čase 20:02,41.

Celkový počet získaných medailí domácích závodníků je osm zlatých včetně dvou vítězství z hlavního závodu, jedna stříbrná medaile a dvě bronzové (jedna z nich také z hlavní disciplíny).
Celkem tak „vodami“ bazénu SK Radbuza proplulo 97 žen a 107 mužů v 750 startech, Západočeský región zastupovali s naším klubem ještě plavci z SK Plavání Sokolov, Jiskry Domažlice, Plavecký oddíl Žraloci Cheb a PK Slavia VŠ Plzeň, která tvořila nejpočetnější družstvo. Velkou ctí nám bylo, že závodit k nám z dálky přijeli kluby SPK Liberec, Fakultní klub z Brna a TJ TŽ Třince, děkujeme Vám za to a stejně tak i všem ostatním.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …