Domů / Plzeňský rozhled / Hledá se nejlepší pedagog, můžete rozhodnout i vy

Hledá se nejlepší pedagog, můžete rozhodnout i vy

Město Plzeň chce ocenit výjimečné pedagogy a zaměstnance svých základních a mateřských škol. Zároveň udělí i cenu mecenáš školství a profesionál ve svém oboru bude uveden do síně slávy. Slavnostní vyhlášení letošního ročníku oceněných proběhne 15. června 2021 ve 14 hodin.

„Uplynulý školní rok byl extrémně náročný pro celé školství, kdy se pedagogové, žáci a rodiče museli vyrovnávat s distanční výukou. České školy byly, co se týká uzavření z důvodu pandemie koronaviru, mezi nejdéle zavřenými v celé Evropě. Od dubna, kdy se žáci částečně vrátili do škol, se pedagogové museli vyrovnávat zároveň s prezenční i distanční výukou. Chtěl bych všem pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům našich základních a mateřských škol za město poděkovat za jejich obětavou práci pro oblast školství,“ uvedl primátor města Martin Baxa.

Pandemie koronaviru poznamenala již druhý školní rok. V září se žáci do lavic a pedagogové za katedru sice vrátili, bohužel ne na dlouho a opět j se museli vzdělávat a společně vidět jen přes počítače. Ocenění (může být uděleno i in memoriam) nominují jednotliví ředitelé základních a mateřských škol, které zřizuje město Plzeň, v otevřených kategoriích pak i veřejnost, je uděleno jednotlivci. Cílem je ocenit pracovníky ve školství za významnou činnost nebo počin, který přispěl k rozvoji školy, základního a mateřského školství v kompetenci města Plzně.

Nominace na cenu musí být podána do 11. 5. 2021 písemnou či elektronickou formou, součástí přihlášky je zdůvodnění, proč veřejnost či ředitel školského zařízení navrhuje daného kandidáta na ocenění.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Koncert Plzeňské filharmonie ke Slavnostem svobody

Pro přátele Plzeňské filharmonie tady máme jedno pozvání: zítra 11. května vysílá koncert Plzeňské filharmonie …