Domů / Plzeňský rozhled / Hledají se četníci, nemáte je doma právě vy?

Hledají se četníci, nemáte je doma právě vy?

Ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku  dnes odpoledne zahájí vernisáží výstavu nazvanou Četníci nejen za císaře pána, kterou radnice a místní Infocentrum připravilo ve spolupráci s Četnickou stanicí Hořovice a Army muzeem ve Zdicích. Navštívit ji můžete až do konce září.

Infocentrum ve Spáleném Poříčí

Nová výstava je k vidění v Infocentru a kromě podrobné historie četnictva a četných artefaktů budou k přečtení i výňatky ze spálenopoříčské kroniky, která se o místní četnické stanici při různých příležitostech zmiňuje. Kromě obvyklých „papírových“ informaci uvidíte spoustu dobových artefaktů, zjistíte něco o četnické stanici, která byla ve Spáleném Poříčí a dokonce v rámci výstavy navštívíte pravé a nefalšované místo činu, kde bude probíhat vyšetřování.

„Bohužel nemáme žádnou fotografii četníků přímo ze Spáleného Poříčí nebo jiný dokument, proto se obracíme na občany s dotazem – nevíte o někom, kdo tyto památky opatruje? Rádi bychom je okopírovali, s dovolením použili a ihned v pořádku vrátili,“ říká Ivana Paseková z místního Infocentra.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …