Domů / Plzeňský rozhled / Ježíšek, nebo Golem? Na Historickém víkendu obojí!

Ježíšek, nebo Golem? Na Historickém víkendu obojí!

Historický víkend patří vždy v polovině června neodmyslitelně k Plzni. Nadace 700 let města Plzně jej pořádá nepřetržitě od roku 1995, a to většinou v historickém centru města, kam zve ve dnech 9. -11. června i letos. A na co je možné se těšit? To jsme se zeptali ředitelky nadace Aleny Kozákové.

Určitě na všechno, co mají návštěvníci na této akci rádi. Hlavní scéna na náměstí Republiky ožije hudbou, tancem, divadlem i šermem. Zavítají sem také zahraniční folklorní soubory, které jsou hosty Mezinárodního folklorního festivalu, který tou dobou také probíhá v Plzni a okolí. Těšit se na ně můžeme i ve velkém sobotním průvodu, který vychází ve 14 hodin od Ježíška.

 Sobotní průvody procházely v minulosti jinou trasou, bude to tedy letos jinak?

Ano. Letošní Historický víkend nabídne novou scénu, a to v sobotu U Ježíška,  kde vyroste   dobový tábor. V sobotu si tady diváci užijí jezdecký turnaj a proběhne i bitva. Protože koně a kočáry budou právě zde, vydá se průvod ve 14 hodin od Ježíška, u Západočeského muzea se k nám přidá zhruba pět set účastníků Mezinárodního folklorního festivalu a společně pak přijedeme a přijdeme na náměstí Republiky. S námi také sám císař Rudolf, pro nás známý jako druhý. 

 

 

Hlavní postavou celého víkendu prý bude  Golem?

To je pravda, bude přesně taková, jak ji znáte z filmů s Janem Werichem. Tajemstvím zůstává, zda a za jakých okolností ožije. Doporučuji proto nenechat si ujít ani páteční ani sobotní večerní představení Historického víkendu. Garantem jeho programové části  je Martin Cholinský z agentury Rytíři Koruny České. Podrobný program na www.nadace700.cz.

A my jen doplňujeme, že v pestrém programu bude i dětská interaktivní scéna, Pohádková cesta, tržiště, dobový tábor, historie s Techmanií, prohlídky historických budov České spořitelny a mnoho dalšího. Samozřejmostí pak je i večerní rej strašidel s vyhodnocením těch nej a následný večerní Vejšlap Plzeňských strašidel, který projde Plzní svou tradiční trasou. Rozhodně si tedy letošní Historický víkend nenechte ujít.

 

  
 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …