Domů / Plzeňský rozhled / Každodenní zázraky bez obalu – to je Bezobalofka

Každodenní zázraky bez obalu – to je Bezobalofka

Historicky první Regionální trhy Bezobalofky  se budou konat v sobotu 23. října  od 10 do 17 hodin na Masarykově náměstí v Rokycanech. Jedná se o výjimečnou charitativní událost pod záštitou Oblastní Charity Rokycany, celou akci navíc také podporuje  rokycanská radnice.

Připravované říjnové Regionální trhy Bezobalofky jsou prvním ročníkem této akce, která byla plánovaná již na jaro, resp. podzim minulého roku. Ani jeden z termínů se však nepodařilo zrealizovat z důvodů kovidových opatření.

„Od trhů si slibujeme hlavně rozšíření povědomí o možnosti bezobalově nakoupit v Rokycanech, ale také podporu místních výrobců. Na trzích bude také probíhat sbírka Oblastní Charity Rokycany na Azylový dům pro ženy a ženy s dětmi, jehož posláním je podpora žen a matek v jejich úsilí zlepšit svou nepříznivou životní situaci, jejich začlenění do běžné společnosti a hlavně vytvoření bezpečného prostředí pro jejich zdárný život a vývoj jejich dětí,“ sdělila zakladatelka bezobalové prodejny  Bezobalofka Helena Šimánková.

Druhým místem, které si dala za úkol Charita touto sbírkou podpořit, je takzvaná Noclehárna. Není to ale zařízení určené pouze na přespání, ale komplexně se snaží o začlenění sociálně znevýhodněných mužů do společnosti a na trh práce. Podporuje je při získávání bydlení a motivuje k běžnému a samostatnému způsobu života. Do sbírky se zapojí i někteří prodejci, kteří přislíbili věnovat 5 % svého výdělku z tohoto trhu.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Děti, vytáhněte své rodiče na Mikuláše do PLUTA!

Divadlo PLUTO ( Masarykova 75, Plzeň) – profesionální scéna malých forem komedie. Už tuto neděli se …