Domů / Plzeňský rozhled / Knihovnicím i čtenářům v Rokycanech pomáhá KOHA

Knihovnicím i čtenářům v Rokycanech pomáhá KOHA

Služby, na něž jsou čtenáři zvyklí, ale větší uživatelský komfort nabízí nový knihovní systém KOHA, který ode dneška pomáhá také knihovnicím a čtenářům v rokycanské městské knihovně. 

„Systém je moderní, přitom vyžaduje jen minimální náklady na pořízení a provoz. Prozatím stále jedeme ve zkušebním režimu a systém testujeme, proto žádáme čtenáře, aby byli shovívaví k případným nedostatkům nebo chybám,“ říká ředitelka knihovny Jana Aubrechtová.

Čtenářům už také slouží nový katalog knih, který najdou na internetové adrese https://katalog.rokyknih.cz. V katalogu je možné jednoduše vyhledávat knihy, časopisy, audioknihy, hudební CD a podobně podle názvu, jména autora, tématu a dalších kritérií. Vyhledávání je jednoduché a je velmi podobné hledání prostřednictvím internetových vyhledávačů.

„Nový systém také přináší drobné změny. Prodlužování výpůjček bude dál možné v knihovně anebo z domova přes internet. Upomínky budeme účtovat ve spravedlivějším modelu – za jednu knihu a jeden den prodlení zaplatí čtenář jednu korunu,“ vysvětluje ředitelka. Čtenáři stále budou muset předkládat čtenářský průkaz. Čeká je také změna hesla u jejich čtenářského konta.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …