Domů / Plzeňský rozhled / Konstantinovy Lázně – centrum rehabilitace

Konstantinovy Lázně – centrum rehabilitace

Do Konstantinových Lázní, jediných lázní Plzeňského kraje, jezdí tradičně pacienti po  operacích na srdci tzv. revaskularizačních výkonech typu by pass,  na srdečních chlopních,  nervové soustavy, ale i po ortopedických operacích, operacích totálních endoprotéz, meziobratlových plotének i stenóz páteřního kanálu, kteří  jsou přebíráni do Konstantinových Lázní z lůžka na lůžko. Právě u těchto pacientů, jež se k nám dostávají záhy po operacích většinou koncem prvního či v průběh druhého pooperačního týdne, kdy je jejich klinický stav takový, že umožňuje, z našeho pohledu lépe řečeno „vyžaduje“ rehabilitaci našeho typu tzn. ústavní formu pod dohledem zdravotnického týmu, jsme v našich lázních zaznamenaly nárůst o 87% oproti stejnému období v loňském roce.

Tito pacienti postrádali v Plzeňském kraji kvalitní rehabilitační centrum s komplexní profesionální péčí a právě Konstantinovy Lázně tuto možnost nabízejí. Časná rehabilitace umožňuje nemocným nejrychlejší návrat k aktivnímu životu. Nový rozměr rehabilitační péče dává také pobyt pacientům v lázeňském hotelu, kdy prostředí nepřipomíná nemocnici, což velice kladně působí na psychiku. Zároveň je možné ubytovat na společném pokoji i někoho blízkého z rodiny či přátel, kteří budou  během rehabilitačního pobytu pacientům oporou.

Kromě lázeňské péče hrazené zdravotními pojišťovnami nabízejí Konstantinovy Lázně  celou škálu samopláteckých pobytů, wellness víkendů, rekondičních pobytů  či pobytů pro zaměstnance a management podniků. V neposlední řadě i  zvýhodněné jarní  pobyty. 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …