Domů / Plzeňský rozhled / Křižovatka Sukova – Schwarzova je nově řízena semafory

Křižovatka Sukova – Schwarzova je nově řízena semafory

Křižovatku Sukova – Schwarzova v Plzni na Borech budou od středy 7. října  nově řídit semafory. Stavební práce s přebudováním úseku začaly v polovině července, přestavba trvala přes dva měsíce. Akce si vyžádala jen minimální omezení v osobní dopravě. Rekonstrukci zajistila Správa veřejného statku města Plzně. 

„Realizací přestavby křižovatky dojde k významnému zvýšení bezpečnosti chodců i vozidel v úseku Sukova – Schwarzova. Ke zlepšení podmínek pro pohyb chodců přispěje, že signalizovaný přechod přes Sukovu ulici bude nově na obou ramenech křižovatky v ulici Sukova. Celkové náklady na přebudování křižovatky jsou ve výši 7,151 milionu korun včetně DPH,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

V rámci přebudování křižovatky město stavebně upravilo napojení Schwarzovy ulice do Sukovy ulice, vybudovalo bezbariérové chodecké přechody, osadilo světelné signalizační zařízení, přeložilo stožár veřejného osvětlení a provedlo související vodorovné dopravní značení. Nové světelné signalizační zařízení je připojeno na dopravní ústřednu. Pro cyklisty jsou připravené přejezdy přes Sukovu ulici, na straně blíže k náměstí Míru, a přes Schwarzovu ulici.

„Samotnou stavební přípravu přebudování křižovatky na světelně řízenou jsme zahájili již v loňském roce, kdy jsme souběžně s opravou povrchu vozovky Sukovy ulice, kterou zajišťovalo Ředitelství silnic a dálnic České republiky, vybudovali bezbariérové přechody přes Sukovu ulici a indukční smyčky pro semafory tak, aby nebylo nutné zasahovat do nového povrchu vozovky. Z důvodu kumulace uzavírek týkající se Kaplířovy ulice jsme stavbu museli přerušit a přesunout ji na letošní prázdniny,“ připomněl Josef Brůha, vedoucí oddělení světelné signalizace Správy veřejného statku města Plzně.

V souvislosti s úpravou napojení ulic byla rovněž provedena oprava povrchu přilehlého úseku Schwarzovy ulice v délce přibližně 50 metrů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …