Domů / Plzeňský rozhled / Lidé i firmy z Rokycanska stále pomáhají

Lidé i firmy z Rokycanska stále pomáhají

Po vietnamské komunitě, která šije roušky a nabízí ve svých prodejnách kávu a čaj zdarma pro členy Integrovaného záchranného systému, přicházejí s pomocí druhým i další obyvatelé Rokycan.  Například pan Jaroslav Stašek, který je manažerem firmy VALEO Výměníky tepla v Žebráku, předal starostovi Rokycan Václavu Kočímu a tajemníkovi Danielu Chaloupkovi velkorysý dar – rovnou stovku respirátorů FFP3. 

„Respirátory s nejvyšším stupněm ochrany jsme odvezli do Rokycanské nemocnice, kde je mají k dispozici lékaři a zdravotnický personál. Takový dar ředitele nemocnice překvapil a moc potěšil,“ říká starosta. Ten už předem projednal s řediteli policistů a profesionálních hasičů jaké respirátory jejich lidé potřebují. „Policii i hasičům by stačily respirátory nižší třídy, shodli jsme se proto, že tento typ si nejvíc zaslouží právě lékaři a zdravotníci,“ dodává starosta.

Další pomoc zdarma nabídla firma Normfest, která má v Rokycanech svého obchodního zástupce s tím, že může být k dispozici i se svým autem například pečovatelské službě. Ta také eviduje kontakty na dobrovolníky, kteří jsou ochotni zajistit například nákupy nebo pochůzky potřebným lidem.

Senioři a zdravotně znevýhodnění lidé, kteří potřebují roušky, se můžou obracet na vedoucí Pečovatelské služby Ing. Evu Dudlovou na číslo 737 233 564 nebo 371 722 467.   Pokud víte o seniorovi, který potřebuje pomoc, ale sám o ni nejspíš nepožádá, kontaktujte, prosím, také Pečovatelskou službu

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

K popelnicím nebo na vozovky kočky ani koťata nepatří!

Od včerejšího dne se s odloženými kočkami a koťaty roztrhl pytel a do plzeňského útulku   přibylo …