Domů / Plzeňský rozhled / Lidé se často ke své škodě zabývají nepodstatnými věcmi pro život

Lidé se často ke své škodě zabývají nepodstatnými věcmi pro život

Cestu k léčiteli si nachází celá řada lidí, kteří si nevědí rady buď sami se sebou nebo se svým okolím. Vnímají sice, že je něco špatně, ale nedokážou určit, co je to a v čem jejich vnitřní  nespokojenost  spočívá. Jsou to však nejenom bolesti duše, ale velice často i bolesti těla. Jak si s tím poradit? Na to se už ptáme léčitele PhDr. Ladislava Koláříka, mistra REIKI.

Jaké druhy nemocí se projevují u lidí, kteří u Vás hledají pomoc?

Jednoznačně je to ve skladbě mých klientů. Když jsem s léčitelstvím začínal, chodili ke mně lidé ponejvíce s pohybovým ústrojím. Za posledních 8 až 10 let se pořadí úplně změnilo. Nyní jsou na prvním místě poruchy psychiky, poté následují nemoci vnitřních orgánů včetně rakoviny. Zde zaznamenávám nárůst případů a co je velice závažné, týká se to i dětí. Ať je ale nemoc jakákoliv, vždy na první místo dávám medicínu a lékařskou vědu.

Je vůbec možné říci, co je příčinou této dosti neutěšené situace?

Jistě ne jediným, ale jedním z hlavních důvodů je stres. Lidé nezvládají žít v této době. Zabývají se totiž věcmi nepodstatnými pro život. Neumějí rozlišit to obrovské množství informací. Všimněme si také, jaká je verbální agresivita v současné společnosti. Přitom by stačilo odložit vztek a zlobu. Je to škodlivá, destrukční emoce. Je také důležité potlačit závist a zášť kolem nás. Připomenout si vše pěkné, co jsme ve svém životě obdrželi. Ať už jsou to dary duchovní, duševní, emocionální či materiální. A láska k lidem, zvířátkům, přírodě – to je to pravé léčivé.

Zmínil jste se o darech. Máme něco zvláštního konkrétně v našem kraji?

Máme zde velký dar, velké bohatství. A to v podobě receptur věhlasné léčitelky paní Boženy Kamenické. Díky svým schopnostem bývala přizvána na konzultace a velké vizity i do Fakultní nemocnice v Plzni. Jejími čaji a dalšími produkty léčila po celá desetiletí. Nejen v dnešní době tolik se vyskytující neplodnost, ale celou škálu dalších nemocí. Je to odkaz velké síly a pomoci. Ve své léčitelské praxi v Praze a v Plzni čaje paní Boženy Kamenické také hojně používám.

Co byste popřál čtenářům Plzeňského rozhledu do roku 2024?

Nejen čtenářům Plzeňského rozhledu, ale všem lidem přeji důstojný život bez stresů a nemocí.

Mistr REIKI – tel: 722 092 647

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …