Domů / Plzeňský rozhled / Lidé se začali vracet do městské hromadné dopravy

Lidé se začali vracet do městské hromadné dopravy

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) ruší některá mimořádná opatření, která byla přijata kvůli pandemii koronaviru. Jedním z nich je obnovení zastávek na znamení od pondělí 4. května 2020. Zákaznická centra PMDP i doplatkové prodejny přepravní kontroly se vrátily do standardního režimu provozu za dodržení přísných hygienických podmínek. 

Z mimořádných opatření zůstává v platnosti i nadále intenzivní větrání vozů městské hromadné dopravy na zastávkách. V obvyklém rozsahu začne opět fungovat činnost revizorů. Prodej jízdenek u řidiče zatím nebude možný, stejně tak zůstanou uzavřeny přední dveře u řidičů autobusů a trolejbusů. U některých linek městské hromadné dopravy se částečně obnovil plný denní provoz již od pondělí 20. dubna, ten byl omezen od 24. března.

Cestující se   začali do městské hromadné dopravy vracet. Snahou je především udržovat mezi cestujícími rozestupy a nejezdit s plnými spoji, aby minimalizovali riziko kontaktu cestujících a případného přenosu koronaviru. Proto došlo k posílení provozu na linkách tramvají 1, 2 a 4. Na trolejbusových linkách 10, 12, 13 a 16 začaly též častěji jezdit trolejbusy, kratší dobu na spoje čekají cestující i na autobusových linkách 27 a 36.  Na linkách 26, 28, 33, 34, 40, 41 a 56 bude nadále zachován omezený provoz do odvolání. Veškerá omezení probíhají v kooperaci s krizovým štábem města Plzeň.

Zákaznická centra PMDP na Denisově nábřeží a na Klatovské třídě obnovila svůj běžný provoz, vzhledem k pátečním květnovým svátkům zůstanou obě zákaznická centra 2. a 9. května zavřenáVozy městské hromadné dopravy ve státní svátky 1. a 8. května pojedou podle nedělních jízdních řádů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Cestovní ruch v Plzeňském kraji v 1. pololetí 2020 v číslech

Plzeňský kraj navštívilo v 1. pololetí 2020 celkem 176 993 hostů, což představuje výrazný meziroční pokles až o 46,9 %. Na celkové …