Domů / Plzeňský rozhled / Mikuláš s čerty přijde do plzeňské ZOO v sobotu

Mikuláš s čerty přijde do plzeňské ZOO v sobotu

Většina dětí už dostala dárky od Mikuláše ve středu. Navštíví-li ale s rodiči v sobotu 8. prosince Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně, mohou se těšit ještě na jednu nadílku.

Mikulášské a čertovské odpoledne na statku Lüftnerka začíná v 15 hod. Prvorepubliková třída umístěná v přízemí hlavní budovy se stane velkou školu čertovských kousků. Určitě se najde hodně odvážných dětí. Naopak od laskavého Mikuláše dostane každý malý návštěvník dárkový sáček s dobrotami. Musí mu ale zazpívat úryvek z písničky nebo zarecitovat  básničku. Mikuláš rád předá i dáreček od rodičů.

Na mikulášský a čertovský program navazuje symbolické ukládání medvědů k zimnímu spánku. Zájemci si v doprovodu ošetřovatele prohlédnou jejich podzemní ubikace, v nichž budou zalezlí až do začátku března. Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75 procent.

Třetí adventní sobota 15. 12. v zoologické a botanické zahradě bude patřit od 14 hod. u krbu v hospodě na statku Lüftnerka setkání se zajímavými lidmi. Motto akce zní: Přines s sebou vánoční cukroví a nabídni ho spolusedícím u stolu. Poté (od 16 hod.) bude následovat podvečerní komentovaná prohlídka vánočně ozdobené zahrady.

Na všechny adventní a vánoční akce platí nezměněné mimosezónní vstupné.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …