Domů / Plzeňský rozhled / Místostarosta osobně rozvážel učitelům respirátory

Místostarosta osobně rozvážel učitelům respirátory

Ze státních hmotných rezerv uvolnila vláda 2, 9 milionu respirátorů FFP2, které byly prostřednictvím  kraje rozeslány do škol a školských zařízení. Zaměstnanci z řad pedagogů i nepedagogů dostanou po deseti kusech, aby se mohli chránit před rizikem nákazy nemoci Covid – 19. Bezmála osm tisíc těchto respirátorů rozvezl největší plzeňský obvod mateřským a základním školám.

Školy a školská zařízení jsou pokládána za jedny z nejrizikovějších míst, kde se toto onemocnění může šířit, a proto je třeba předejít možné nákaze pracovníků ve školství.

„Nechtěli jsme zbytečně čekat a urychleně jsem si tedy vyzvedl bezmála osm tisíc těchto respirátorů,“ informuje Petr Baloun, I. místostarosta plzeňského centrálního obvodu, který je osobně autem distribuoval do všech jedenácti mateřských a desíti základních škol v obvodu. „Byť do naší gesce patří jen mateřské školy, nabídl jsem pomoc i při distribuci respirátorů do základních škol. Je to při jedné cestě a jde o zdraví nás všech,“ dodává  Baloun.

Respirátory  také  rozváželi příslušníci Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje na určená distribuční místa jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Odtud jsou pak rozváženy do jednotlivých školských zařízení.

„Jsem rád, že jsme mohli urychlit distribuci roušek do škol a doufám, že dodané respirátory splní svůj účel a pomohou v této těžké situaci,“ doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Ski&Bike Špičák dosáhl rekordní letní návštěvnosti

Letní provoz ukončí v sobotu 31. října. Lanovka pojede ještě na státní svátek 28.10 a oba …