Zoologická a botanická zahrada města Plzně hlásí další unikátní mládě, které se zatím skrývá před zraky návštěvníků v hnízdní dutině. Mládě papouška nestora kea se vylíhlo v inkubátoru 10. března. Vejce bylo rodičům odebráno po loňském nevydařeném hnízdění.
Samice snesla dohromady tři vejce. Bohužel o jedno v průběhu inkubace přišla a třetí bylo neoplozené. Malý nestor se úspěšně vylíhl ráno 10. března a první dva dny strávil v péči kurátora ptáků Tomáše Peše. Třetí den bylo mládě vráceno pod samici a ta se již o další odchov stará sama. Chovatelé do hnízdění zasahují jen minimálně. Jednou denně malého nestora kontrolují a váží, aby měli přehled o jeho zdárném vývoji. K dnešnímu dni tak již zaznamenali hmotnost 990 g, což je srovnatelné s hmotností dospělého jedince.
Info. Tomáš Peš, kurátor ptáků
Foto: Kateřina Misíková
Mgr. Martin Vobruba
Tiskový mluvčí
Zoologická a botanická zahrada města Plzně,
Plzeňský rozhled