Domů / Plzeňský rozhled / Motivační sportovní akce pro děti zavítá do Plzně

Motivační sportovní akce pro děti zavítá do Plzně

Další zábavně sportovní den pro děti zavítá tentokrát do Plzně. Mnoho rodičů, nejenom malých dětí, přemýšlí, do kterého sportovního oddílu zapsat své dítě, aby se mu sport stal celoživotním koníčkem, radostí a potěšením. Velmi dobrým a osvědčeným pomocníkem při výběru vhodného sportu je SportAnalytik. Projekt, díky němuž si děti v rámci sportovního dopoledne zábavnou formou vyzkouší sérii fyzických testů, které odhalí jejich mnohdy skrytý talent.

Tentokrát se sportovní den koná v neděli 13. března na adrese TJ Lokomotiva Plzeň, Úslavská 75, 326 00 Plzeň.  Sportovní den, který je veden odborníky, odhalí pohybové dovednosti dětí, a to na základě osmi zábavných úkolů, jako jsou například sprint na 30 metrů, hod basketbalovým míčem, postoj čápa nebo člunkový běh. Výsledkem je report o dvou částech, ze kterého se rodiče dozví, jak na tom jejich dítě je ve srovnání se svými vrstevníky a jaké jsou jeho silné, popřípadě slabší stránky. Rodiče a jejich ratolesti získají na základě testů doporučení pěti běžných a pěti alternativních sportů, spolu s tipy na konkrétní oddíly v místě jejich bydliště. „Cílem programu není jen vybrat sport, ale také namotivovat děti k fyzické aktivitě a pohybu, což je v současné době více než třeba“, popisuje Martin Jahoda, zakladatel projektu.

Zábavné testování je určeno dětem ve věku 5 -15 let, trvá 3 hodiny a jeho cena je 950 Kč. Registrace je možná na www.sportanalytik.cz. S sebou účastníkům stačí pouze sportovní oblečení do haly, vhodná obuv, pití a dobrá nálada! 

Informace:

Zábavný půlden plný pohybu organizuje SportAnalytik, který realizuje program testování sportovních předpokladů u dětí ve věku od 5 do 15 let. SportAnalytik je inspirován úspěšnou kanadskou verzí programu představenou v rámci olympijských her ve Vancouveru v roce 2010, kterou prošlo v ČR více než 2.100 dětí. Jeho cílem je doporučit rodičům takové sporty, na které mají jejich děti přirozený talent. Právě tyto aktivity jim totiž budou přinášet nejvíce radosti a pomohou jim vybudovat si celoživotní lásku k pohybu. 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …