Domů / Plzeňský rozhled / Myslivci z Rokycanska zhodnotili svoji práci za loňský rok

Myslivci z Rokycanska zhodnotili svoji práci za loňský rok

K zhodnocení uplynulého mysliveckého roku se   sešli vyznavači Hubertova cechu, tedy myslivci, sdružení pod křídly Okresního mysliveckého spolku ČMMJ v Rokycanech. V útulném prostředí Restaurace Club Sladovna Mýto tak mohli uzavřít další rok mysliveckého hospodaření a stanovit si další priority svojí činnosti sdružující jen na Rokycansku necelých čtyři sta lidí mající vztah k myslivosti i přírodě.  Slavnostní zahájení obstarali fanfárou myslivečtí trubači Ing. Jitka Maxová a Bc. František Svejkovský Dis. 

Myslivečtí trubači Jitka Maxová a František Svejkovský

Oficiálního zahájení mysliveckého jednání se zhostil předseda rokycanského OMS ČMMJ Ing. Stanislav Suda, který zhodnotil práci myslivců v uplynulém období a poděkoval všem za nejrůznější aktivity, které myslivci zajišťují. Zkritizoval neúčast nejen zástupců spolků, ale i pozvaných hostů včetně zástupce státní správy myslivosti Městského úřadu v Rokycanech. Zároveň připomněl problematiku některých nařízení Evropské unie, která se týká myslivosti.

Zprávy odborných komisí se týkaly hodnocení výstavy trofejí a  možnosti zlepšení předkládaných trofejí. Další se zabývaly  průběhu zkoušek z výkonu loveckých psů a   střelecké soutěže, která se v nedávné době konala na střelnici v Mýtě.  Světlana Vlnová mluvila o konání tradičního okresního plesu i soutěže mysliveckých znalostí s výstižným názvem Zlatá srnčí trofej, která se zanedlouho bude konat na Rokycansku, konkrétně 25. května. Též poděkovala podporovatelům mysliveckého plesu a zmínila i zkoušky adeptů o první lovecký lístek, které probíhají každoročně zde v tomto útulném prostředí. 

„Ani letošní Sněm se neobešel bez díků uznání, které patří nejen aktivním členům, ale především mysliveckým spolkům za jejich významnou spolupráci s OMS ČMMJ Rokycany při pořádání zkoušek loveckých psů, Zlaté srnčí trofeje či mysliveckého plesu, který se bude opět konat i v roce 2020. Oceňovali se však i jednotlivci. Za vykonanou práci převzali vyznamenání Jaroslav Košař a Daniel Jedlička z Mysliveckého spolku Sirá, kde se 15. června od 14.00 hodin u lovecké chaty uskuteční další ročník akce s názvem Odpoledne s přírodou,“ uvedl Pavel MOULIS,předseda ZO ČSOP Rokycany. 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …