Domů / Plzeňský rozhled / Na farmě U Bílého domu vyberou ty nejlepší hřebce

Na farmě U Bílého domu vyberou ty nejlepší hřebce

Velmi netradičně a zajímavě můžete strávit blížící se sobotu ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku. Na nedalekém  statku Lhotka se totiž přímo na   farmě U Bílého domu koná od  11,00 hodin jubilejní 25. Přehlídka plemenných  hřebců. Pořádá ji Svaz chovatelů koní Plzeňského a Karlovarského kraje.

Stalo se již dobrou tradicí, že svaz pořádá v průběhu kalendářního roku výstavy koní zaměřené na plemenné hřebce, chovné klisny, mladé klisny a dorost. Při těchto akcích mají chovatelé jedinečnou možnost porovnat kvalitu svých odchovů a současně získat ucelené informace o novinkách v chovu jednotlivých plemen. Na každou chovatelskou akci je zvána odborná komise složena jednak z členů Svazu, do komisí jsou zváni i renomovaní chovatelé z jiných oblastí.

Koně odchovaní členy Svazu již získali řadu ocenění na celostátních přehlídkách (klisny ČT získaly několik velmi dobrých umístění ve finále celostátních přehlídek), významné úspěchy zaznamenali také chovatelé  malých plemen (welsh pony a cob, shetland pony, Shagya arab a huculských koní), a to jak na domácí scéně, tak i v zahraničí.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …