Domů / Plzeňský rozhled / Nákup pro potravinovou sbírku rychleji a levněji díky

Nákup pro potravinovou sbírku rychleji a levněji díky

Hypermarkety Globus se v sobotu 21. listopadu opět zapojí do podzimní Sbírky potravin. Výběr zboží k darování usnadní letos nově nákupní aplikace Můj Globus, kde jsou poprvé vhodné potraviny i drogerie přehledně vyčleněné. Připravený nákupní seznam pro sbírku lze snadno stáhnout do aplikace a vybrat z něj položky k nákupu, a ty se při nákupu se Scan&Go ze seznamu rovnou samy odškrtají.

Globus speciálně pro tento dobročinný den také zlevní o 20 procent vybrané zboží. Letošní Sbírka potravin se koná za přísných hygienických podmínek, aby si byli zákazníci jisti svou bezpečností. Protože mají potravinové banky letos velký nedostatek potravin pro potřebné, rozhodl se jim Globus navíc věnovat po jejím skončení Sbírky potravin celý kamion trvanlivých potravin v hodnotě 370 tisíc korun.

Letos se koná Sbírka potravin za mimořádných podmínek. Globus dbá na nejvyšší možná hygienická opatření a zároveň přichází s velice přehlednými pomůckami, jak nákup pro potřebné učinit, aniž by zákazníci museli delší dobu strávit v obchodě.

„Přehledně jsme promítli vhodné zboží pro dárcovství do mobilní aplikace tak, aby si je mohli zákazníci přidat do nákupního seznamu. Ten se jednoduše seřadí podle toho, jak je zboží umístěno v hypermarketu. Na ploše jsme označili zboží viditelně logem Sbírky potravin. A vybrané položky pak mohou zákazníci věnovat se slevou 20 procent,“ řekla Lutfia Volfová, tisková mluvčí Globus. Dodala, že na vyšší počet návštěvníků jsou hypermarkety dobře připraveny. Nejen z hlediska zásob mléka, cukru, těstovin, rýže, konzerv, dětské výživy i drogerie, které je k darování preferováno. Důležitá je také hygienická bezpečnost, čištění a dezinfekce často dotýkaných míst probíhá neustále po celou dobu provozu hypermarketů. Navíc rozměr ploch hypermarketů Globus je tak veliký, že dvou i více metrové rozestupy mezi zákazníky lze pohodlně dodržovat.

Hypermarkety Globus jsou jedním z nejdlouhodobějších partnerů sbírky potravin. Za sedm let se podařilo vybrat přes 223 tun zboží, zákazníci hypermarketů Globus jsou v darování tradičně rekordmany. Například zákazníci hypermarketu v Praze Čakovicích již několik let po sobě v rámci obchodů posílají v pravidelných sbírkách nejvíce z celé ČR.  

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejpilnější studenti jazyků v Plzeňském kraji jsou z Přeštic

Žáci 5. třídy  ze ZŠ a MŠ Skočice u Přeštic na jižním Plzeňsku zvítězili v krajském …