Domů / Plzeňský rozhled / Národní cirkus Jo-Joo přijede do Plzně už v pondělí!

Národní cirkus Jo-Joo přijede do Plzně už v pondělí!

Už v pondělí 22. dubna dorazí opět do Plzně oblíbený a vyhledávaný První český Národní cirkus Jo-Joo. První představení pro veřejnost se uskuteční už ve čtvrtek 25. dubna. Zakotví   tradičně na prostranství U Ježíška, kde  představí  ve svém volném pokračování tematicky zaměřeného programu nové dramaturgické pojetí tradičních disciplín jako jsou artistika, klaunerie a výcvik zvířat. 

Tato tři témata se nesou v citlivě zpracovaném pojetí „Stroje času,“ aby v návštěvníkovi vzbudila radost, nadšení, ale také zamyšlení, jak se cirkus Jo-Joo za posledních 20 let posunul. Program se nese časovou osou, ale také místopisem.

Pod žlutým šapitó, měřícím 30m v průměru, zažijete dvě hodiny trvající program, ve kterém uvidíte akrobacii na visutých šálách, žonglování s kužely, plastickou akrobacii, akrobacii na drátu v podání Ba Joo (finalista soutěže Československo má talent 2011), akrobacii se zdravotními míči, výcvik minipony, papoušků Ara, pum amerických, tygrů ussurijských, výcvik koně se psem a řadu dalších vystoupení.

Představení obsahuje bohatou scénickou výpravu, nové led osvětlení manéže a nový zvukový systém.

Zakladatel cirkusu pan Jaromír Joo se  od dětských let věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Během působení v Československých cirkusech a varieté byl zařazen jako artista již zmíněných disciplín. Působil také ve Varieté Praha v Lucerně a v brněnském varieté Rozmarýn. Zúčastnil se festivalu na Kubě. Hostoval také v Mongolsku, Rusku a tehdejší NDR. Po revoluci založil svůj vlastní podnik, jehož byl jediným vlastníkem do roku 2016. Od roku 2017 se stává cirkus právnickou osobou ve formě podnikání společnosti s ručením omezeným a jejím jednatelem je jeho syn Patrik.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …