Domů / Plzeňský rozhled / Nepomucká hnětýnka zve na soutěžní klání i muže!

Nepomucká hnětýnka zve na soutěžní klání i muže!

Nepomucké kuchařinky   srdečně zvou k účasti v tradiční soutěži a následně na výstavu XVII. Nepomucká hnětýnka, která se koná ve dnech 14. až 22. října ve výstavních prostorách Zelenohorské pošty.  Všechny pekařky, zkušené i ty méně zdatné ženy či děti, očekáváni jsou  také pečící muži a i skupiny, pro které je vyhlášena zvláštní soutěžní kategorie. 

K účasti v soutěži stačí málo: doručit soutěžní exponáty v minimálním počtu dvou kusů hnětýnek a vzorku na ochutnání nejlépe v pátek 14. října 2022 od 12:00 do 17:00 hodin nebo v sobotu 15. října od 8:00 do 11:30 hodin přímo na Zelenohorskou poštu, adresa Zelenohorská č. p. 76.  Stejně jako  vloni budou hnětýnky také vystaveny na  facebooku Nepomucké kuchařinky. Vyhlášení soutěže bude ve 14:00 hodin. Výstava pro veřejnost bude otevřena v sobotu 15. října od 12:00 hodin. Od 14:00 hodin bude připraven odpolední program s doprovodnou výstavou, ukázkami ručních prací i tradičních řemesel, prodejním jarmarkem i občerstvením pro zaplnění bříšek i dobrou náladu.

„Od neděle 16. října až do pátku 21. října bude otevřeno vždy od 9:00 hodin do 17:00 hodin, v sobotu 22. října od 9:00 hodin do 16:00 hodin. Od pondělí 17. října bude každé dopoledne vyhrazeno žákům MŠ a ZŠ, odpoledne od 15:00 hodin bude doprovodný program. Každý den bude možné se zúčastnit odpoledních akcí – zdobení hnětýnek, malování a zhotovování netradičních výrobků, program bude upřesněn. V programu může nastat změna i podle přání návštěvníků,“ zve Jana Augustová, Nepomucké kuchařinky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …