Nová multioborová JIP (Jednotka intenzivní péče) byla otevřena v Mulačově nemocnici v Plzni na Borech, která patří do sítě zdravotnických zařízení skupiny Privamed. Vznikla adaptací a úpravou prostor po bývalém oddělení dětské chirurgie. Nová JIPka disponuje celkem sedmi lůžky, z toho dvě jsou prostorově oddělitelná s možností zvláštního režimu. Součástí vybavení oddělení je komplexní monitoring životních funkcí pacienta a tři plicní ventilátory pro pacienti s potřebou dechové podpory.
,,Náklady na adaptaci, úpravu a nové vybavení prostor po bývalé dětské chirurgii činily celkem 3,6 mil. Kč a byly plně hrazeny z vlastních zdrojů skupiny Privamed. Vybavení multioborové JIP disponuje nejmodernějšími polohovacími lůžky a novými přístroji splňujícími požadavky pro poskytování akutní a intenzivní péče’’ uvádí Ing. Jaroslav Zimmermann, jednatel Mulačovy nemocnice.
Adaptace a úpravy prostor po bývalé dětské chirurgii byly zahájeny v říjnu 2016 a uvedení do plného provozu proběhlo letos v březnu.
V prostorách původního oddělení JIP Mulačovy nemocnice nyní vzniká nové oddělení NIP (Následné intenzivní péče), které je nyní ve 2.etapě své realizace a bude zde po úplném dokončení celkem 10 lůžek s plným monitoringem životních funkcí pacienta včetně dispozice dechové podpory pacienta umělou plicní ventilací.