Díky dotaci od Místní akční skupiny sv. Jana z Nepomuku ve výši 1,6 milionu Kč, což byla zhruba polovina celkových nákladů, se povedlo zbudovat nový koncertní sál v bývalé kapli v centru města, která za minulého režimu sloužila coby jídelna základní školy a po revoluci jako sklad.

„Prostor jsme také vybavili novým koncertním klavírem. Rekonstrukce probíhala zhruba poslední rok a poprvé sem návštěvníci mohli nakouk nout v rámci akce Otvíráme Nepomuk. Sál jsme nazvali Atrium Piarum, což odkazuje na piaristy, kteří tento prostor v polovině 19. století vybudovali jako své poslední sídlo na území dnešních Čech. Prvním uvedením bude absolventský koncert žáků ZUŠ Nepomuk ve středu 20. května, prostor bude sloužit také coby „mokrá varianta“ letní scény a nabídne koncerty i v zimním období,“ sdělil Pavel Motejzík, místostarosta Nepomuku.
Plzeňský rozhled