Domů / Plzeňský rozhled / O víkendu zpestří jízdy v otevřených vozech známých jako „dakar“

O víkendu zpestří jízdy v otevřených vozech známých jako „dakar“

Heligón

Program železničního muzea v Lužné u Rakovníka o nadcházejícím víkendu 23. a 24. května zpestří jízdy v otevřených vozech známých jako „dakar“. V jejich čele pojede jedna z nejstarších parních provozuschopných lokomotiv v Evropě z roku 1906. Mašinka s neobvyklou přezdívkou Heligón se představí všem zájemcům v zatopeném stavu v oblacích kouře a páry. V letošním roce je navíc trochu jiná, než byla loni. Během zimní odstávky jí byl vyměněn baňatý komín za rovný.

Vyhlídkový vůz Dakar

Železniční muzeu v Lužné u Rakovníka představuje vývoj lokomotiv od parních strojů z přelomu 19. a 20. století po elektrické a dieselové lokomotivy. V areálu se představuje také úzkorozchodná průmyslová dráha, návěstidla, řada dílů z lokomotiv jako jsou nápravy nebo motory.  Železniční muzeum je otevřeno v pracovní dny od 9:30 do 15 hodin, v sobotu a v neděli do 17 hodin. Podrobnosti najdete na www.cdmuzeum.cz.

Od točny v muzeu budou vlaky odjíždět vždy v 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hod. V případě velkého zájmu se jízdy uskuteční ještě v časech 11:30, 12:30, 13:30 a 14:30 hod. Jízdenky na vyhlídkovou jízdu stojí 40 Kč na osobu, jejich prodej bude probíhat přímo ve vlaku.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Oprava Vodního hamru Dobřív je dokončena

Dobrou zprávu pro milovníky historie a techniky má Západočeské muzeum v Plzni, které oznamuje, že se …