Město Nepomuk čekají v letošním roce kromě výrazných milionových investičních akcí také ty, které sice nestojí radniční kasu obrovské částky, přesto patří k těm neméně významným a potřebným. Patří mezi ně například budování cyklostezky.

„Tady mohu vyjádřit spokojenost s tím, že se nám přihlásilo do soutěže celkem 13 zájemců, kteří mají zájem o její realizaci! To se nám dosud nikdy nestalo. Nejlepší nabídku podala firma Eurovi a Silba s. r. o. za nabídkovou cenu 6 330 tisíc korun bez DPH, což je příjemně příznivá částka oproti ceníku. Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší nabídkou byl totiž šestimístný,“ prozradil starosta Nepomuku Vladimír Vokurka.
Jak uvedl starosta, správce vodovodní sítě KAV Starý Plzenec s brněnskou firmou Radeton provedli průzkum a trasování potrubí od vrtů z prameniště Klášter. Výsledkem bylo zjištění, že potrubí je v dobré kondici a bude tedy plně využito. Jen pro informaci, pokud by bylo nutno tuto vzdálenost pokládat zcela nově, trvala by administrativa přibližně pět let a vlastní práce by stály zhruba 10 milionů korun.

Velmi dobrá zpráva je i pro malé čtenáře. Dětské oddělení v místní knihovně se totiž dočká nejen modernizace vnitřních prostor a vybavení, ale také výměny starého prosklení a výloh, což přinese energetické úspory. Akce by měla být hotova do konce roku a je na ni poskytnuta dotace od MAS sv. Jana z Nepomuku.
„Stáří a opotřebení bytového domu na rohu Nádražní a Kubíkovy ulice přineslo vynucenou opravu stoupaček. Plánujeme zde celkovou rekonstrukci, podobně jako u domu níže, „Rafandy“. Opravou projde také část vnitřních prostor radnice, kde byla vyměněna okna. Na řadu přijde v první etapě „starostovna“ a sekretariát, následovat bude zasedací místnost a kancelář místostarosty,“ dodal starosta Nepomuku Vokurka.