Domů / Plzeňský rozhled / Obce významně pomáhají ochráncům přírody

Obce významně pomáhají ochráncům přírody

I přes stále trvající pandemická opatření je činnost rokycanských ochránců přírody velice pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. 

 Každoročně se na obecní a městské úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a ani letošní rok nebyl výjimkou. V nedávné době odešel dopis s žádostí o podporu na všechny obce, městyse či města Berounska, Hořovicka a Rokycanska, tedy místa, kde rokycanští ochránci přírody zajišťují pomoc volně žijícím živočichům, kteří se dostanou do nesnází. Vzhledem k ekonomické situaci, která v současné době není ani pro obce či města nijak příznivá nejde jen o získání finančních prostředků pro   činnost ochránců přírody, ale především o informování veřejnosti o našich aktivitách. Ty však museli také omezit a v této době se zabývají především záchrannou volně žijících živočichů. A nutno podotknout, že je jich i v této době poměrně dost. Na vině je nejen nepříznivé počasí, ale i skutečnost, že se lidé, více než kdy jindy, dostanou do přírody.

„Ohlédneme-li se za loňským rokem, musíme konstatovat, že se počet těch, kteří pomáhají, pozvolna zvyšuje, za což jsme pochopitelně rádi. Zároveň to svědčí i o kvalitně odváděné práci rokycanských ochránců přírody. Rádi bychom tedy poděkovali všem, kteří menší či větší částkou přispěli na naši celospolečensky prospěšnou činnost,“ sdělil Pavel MOULIS, předseda ZO ČSOP Rokycany.

Zvláštní poděkování zaslouží Obec Hlohovice, která každoročně půjčuje ochráncům přírody svůj areál k uskutečnění dětského přírodovědného soustředění, byť se v loňském roce neuskutečnilo. Zanedbatelný není ani podíl individuálních dárců.

Existují i další formy podpory naší činnosti. Na provoz, údržbu a fungování organizace je kromě finančních prostředků zapotřebí i celá řada důležitých materiálů, vybavení, krmiv atd. I zde je tedy možnost nějakým způsobem pomoci. Zájem máme především o krmivo pro nejrůznější druhy chovaných či volně žijících živočichů, občerstvení či drobné dárky pro účastníky našich akcí či materiálů pro neustálé vylepšování areálu (nátěrové hmoty, hřebíky, šrouby …).  Možností v této oblasti je však zcela jistě mnohem více a záleží jenom na každém, jakou formu aktivní pomoci si vybere,“ dodal Moulis.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Oficiálním partnerem mobilní aplikace Záchranka je Plzeňský kraj

Mobilní aplikaci Záchranka mohou lidé v Plzeňském kraji nově využívat v plném rozsahu. Stisknutím jediného tlačítka lze …