Domů / Plzeňský rozhled / Obyvatelé i podnikatelé z Rokycan pomáhají

Obyvatelé i podnikatelé z Rokycan pomáhají

Roušky, dezinfekce, štíty a další ochranné prostředky darovala městu řada obyvatel Rokycan nebo lidí, kteří ve městě podnikají. Jen díky nim mohly roušky či rukavice dostat lékaři, pečovatelky, strážníci, úředníci, kteří jsou ve styku s veřejností, ale také mnoho seniorů, kteří si roušky sami nemohli ušít. 

Argonella

Téměř tisícovku roušek předali starostovi Václavu Kočímu a tajemníkovi Danielu Chaloupkovi zástupci vietnamské komunity. Poskytli je pan Tran Van Tho, pan Nguyen Dinh Khang z Potravin u Václava a majitel Centra levného nákupu u Kauflandu.

Smokers

Další pak jsou od provozovatele obchodního domu VietPro na Masarykově náměstí. Další stovky roušek přinesli Nikola Sevcsiková, Petr Kaloč a František Machala ze spolku Argonella. Jedná se o neziskovou organizaci, která pomáhá dětem rodičů samoživitelů, zvířatům v nouzi a zaměřuje se i na soužití dětí a zvířat.

Majitel firmy Smokers předal na radnici 25 litrů dezinfekce a také sto párů ochranných rukavic.  Marek Šott, majitel společnosti Saxana Group, nám daroval dezinfekční přípravek na ruce i na plochy Anti Covid. Manažer Jaroslav Stašek z firmy Valeo daroval stovku respirátorů typu FFP3. Protože se jedná o výrobky s nejvyšším stupněm ochrany, předali jsme je nemocnici,  kde je nejvíce využijí.

VOSS

Pánové Petr Brůžek a Tomáš Franta začali ve firmě Hutchinson vyrábět ochranné štíty na 3D tiskárnách. Několik desítek jich věnovali rokycanské nemocnici a také radnici, využívají je například úředníci vytíženého odboru dopravy.

Jednatel Vodohospodářské společnosti Sokolov Petr Pösinger přivezl do Rokycan ochranné štíty a stovky roušek. Roušky šije odečítačka Kateřina Kuchynková z materiálu, který poskytli další zaměstnanci společnosti. Putují také do rokycanské nemocnice a do Domova Harmonie v Mirošově.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Cestovní ruch v Plzeňském kraji v 1. pololetí 2020 v číslech

Plzeňský kraj navštívilo v 1. pololetí 2020 celkem 176 993 hostů, což představuje výrazný meziroční pokles až o 46,9 %. Na celkové …