Domů / Plzeňský rozhled / Očkovací centra pokrývají všechny okresy v Plzeňském kraji

Očkovací centra pokrývají všechny okresy v Plzeňském kraji

Zejména očkování proti covid-19, které v našem kraji začalo na konci roku  2020, bylo na programu posledního jednání Krizového štábu Plzeňského kraje.   Jan Beneš z Fakultní nemocnice (FN) v Plzni shrnul stav lůžkových kapacit v kraji. Oproti minulému týdnu je situace lepší, dle jeho sdělení za sebou nemocnice mají zřejmě nejhorší týden.

Minulý týden bylo v kraji hospitalizováno 370 pacientů, je jich nyní 318. Z tohoto počtu jsou 4 pacienti v těžkém stavu a 51 umístěno na JIP. Každá z nemocnic v kraji má nějaké volné kapacity a neměl by být problém situaci v příštích dnech zvládnout. V nemocnicích v Domažlicích a ve Stodu vypomáhá armáda a nyní o výpomoc vojáků požádala také nemocnice Privamed a Rokycany. Armáda vypomáhá nyní také v zařízeních sociální péče v Mirošově a Vlčicích.

Odběrová místa

Dobře je na tom kraj ohledně kapacit odběrových míst. Volné kapacity má Bioptická laboratoř v Plzni a nově se mezi odběrová místa zařadila Poliklinika Agel Plzeň (bývalá železniční poliklinika).

Určené školy

V Plzeňském kraji je nyní 25 škol a školských zařízení určených k vykonávání péče o děti ve věku 3 až 10 let. Do těchto zařízení mohou být umístěny děti zaměstnanců vybraných profesí, např. zdravotníků, zaměstnanců IZS nebo příslušníků ozbrojených složek. Kraj má požadavek na umístění 106 dětí, školy reálně navštěvuje 78 dětí. Největší zájem je ve městě Plzeň, kde byla naplněna kapacita 31. ZŠ, proto byla otevřena ještě 26. ZŠ.

Očkování

Krajský koordinátor očkování Petr Pazdiora uvedl, že v kraji nyní funguje 10 očkovacích center a příští týden přibydou tři další. Očkovací centra pokrývají všechny okresy v Plzeňském kraji.

Nyní je v kraji očkováno aktuálně 5 030 lidí. Stále se očkuje zdravotnický personál a záchranáři, začalo také očkování klientů a zaměstnanců v zařízeních sociální péče. Kraj dosud obdržel 8 775 dávek vakcíny. Očekává se, že další dodávka bude 21. ledna.

Příští jednán krizového štábu se uskuteční 29. ledna 2021.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Regionální účty v Plzeňském kraji- žádná sláva

Plzeňský kraj dosáhl v roce 2019 v HDP na 1 obyvatele v PPS 81,1 % průměru EU 28 členských zemí. V letech …