Domů / Plzeňský rozhled / Osudy židovských spoluobčanů a holocaust v nové aplikaci

Osudy židovských spoluobčanů a holocaust v nové aplikaci

Vysvětlit a přiblížit nelidské podmínky, ve kterých žili židovští obyvatelé města v době druhé světové války, se snaží nová trasa webové aplikace Příběhy lidí a míst: Plzeň a holocaust, a to na stránkách hry.zazijplzen.eu. Hra vznikla díky spolupráci mezinárodních projektů Zažij Plzeň! a Přepni (se) na historii.  

Hra nabízí jedno až dvouhodinové putování po stopách holocaustu v Plzni, buď přímo v terénu se svým mobilem, nebo klidně z domova u počítače. Délka trasy závisí na tom, zda účastník pročte a zhlédne všechny doporučené materiály a videa.

Aplikace provází po stopách holocaustu v Plzni

„Rozhodli jsme se téma židovského holocaustu zpracovat formou příběhů obyčejných lidí,“ přibližuje vizi Tereza Vágnerová, koordinátorka jednoho z projektů. „Dohledali jsme osudy zajímavých osobností spojených s městem, ale přidali jsme k nim ještě fiktivní průvodkyni, pětiletou Evu, která dění kolem sebe komentuje a příběhy propojuje,“ doplňuje. Díky tomu je hra přístupnější i pro menší děti.

Informace a úkoly ve hře jsou ale zajímavé i pro dospělé. Aplikaci mohou navíc využít i učitelé při své výuce. Hra je dostupná zdarma a není nutné ji stahovat, stačí registrace a připojení k internetu. Vzhledem k zaměření projektů je dostupná i v německém jazyce.  Nejedná se  úplně o novou hru, spíš novou trasu v aplikaci hry.zazijplzen.eu. Aplikace vznikla v časech pandemie.  Tedy v době, kdy nebylo možné se setkávat a organizovat komentované procházky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …