Domů / Plzeňský rozhled / Pátek a sobota budou v Rokycanech patřit městským slavnostem

Pátek a sobota budou v Rokycanech patřit městským slavnostem

Město Rokycany připravilo na pátek 15. a sobotu 16. září už 29. městské slavnosti Setkání pod rokycanskou věží. Program je připraven na třech scénách a nabídne koncerty, hudební vystoupení i akce pro děti. Páteční podvečer bude patřit skupině UDG a ohňostroji, oslavy vyvrcholí vystoupením Michala Hrůzy v sobotu večer. Zájemci se mohou podívat na Rokycany z druhé nejvyšší kostelní věže v Plzeňském kraji. Program  je pro veřejnost zdarma.

Setkání pod rokycanskou věží se již tradičně koná třetí pátek a sobotu v měsíci září. V letošním roce nabídneme program na Masarykově náměstí, U Pardála a v Městské knihovně Rokycany. Sobota nabídne výjimečně možnost vystoupat na věž kostela Panny Marie Sněžné a prohlídnout si město a okolí z ochozu věže ve výšce 29 metrů. Sobotní program zahájí právě fanfáry z věže,“ pozval na slavnosti starosta města Tomáš Rada.

Městské slavnosti budou zahájeny v pátek 15. září ve 13.45 hodin na Masarykově náměstí. Vystoupí ZUŠ Rokycany, skupiny Armonia, Chai, od 17 hodin skupina UDG, Paradox, The BackWards. Na 22. hodinu je naplánován ohňostroj, závěr dne bude patřit kapele Kabát Revival West.

Sobota bude zahájena v 9.45 hodin fanfárami z věže. Dopoledne bude patřit vystoupení souboru Rokytka a kapele Bourbon Grass Country. Odpoledne vystoupí Strašická pohodovka. Ve 14.50 bude na hlavní scéně předáno ocenění města. Budou následovat vystoupení skupin Jary Tauber, Jiří Schelinger, Lucie revival a od 21.30 hodin Michal Hrůza a kapela Hrůzy.

V Klubu komorní kultury v Městské knihovně Rokycany je připraven program také pro děti – od 10 hodin se mohou těšit na pohádku O Karkulákovi, od 11.15 hodin vystoupí Cheznovanka a od 13.00 je připravena Škola princezen. Od 14 hodin zakončí program na scéně skupina Cantate.

Venkovní scéna U Pardála nabídne program v pátek i v sobotu. V pátek od 17 hodin vystoupí kapely Definitivní Ententýk, Krize, Budulínek, V. T. Marvin a Violonce by Nature. Sobota nabídne od 17 hodin kapely Booreek, Chuan Pedro Rodriges, Sex Deviants, Frankie and the Deadbeats a program zakončí skupina Lister. Věž kostela bude otevřena v sobotu 16. září od 10 do 17 hodin. Vstup je zdarma.

Součástí městských oslav je také předání ocenění – město ocení významnou osobnost a předá diplomy města za oblast sportu a kultury, společenského života. Ocenění významná osobnost obdrží Luboš Klasna, který byl 32 let ředitelem Základní umělecké školy Rokycany, a to za kvalitní umělecké vzdělávání, rozvoj kultury v Rokycanech a celém okrese a reprezentaci města a partnerské vztahy s jinými městy. Diplom města za kulturu a společenský život obdrží Anna Šímová, dlouholetá předsedkyně rokycanského ONKO klubu. Z oblasti sportu bude oceněn Martin Biháry, který je místním rodákem a vzpěračem z řad Českého svazu zrakově postižených. V loňském roce získal v egyptské Alexandrii již 11. titul mistra světa v benchpressu.

Město Rokycany se letos vydalo ekologičtější cestou, kdy od pivních slavností jsou používány při městských slavnostech vratné kelímky, které budou i na Setkání pod rokycanskou věží.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …