Plzeňská radnice poskytne neinvestiční dotace třem subjektům v celkové výši 226 tisíc korun. Zastupitelé města schválili také poskytnutí jedné investiční dotace ve výši 200 tisíc korun organizaci NADĚJE na pořízení automobilu pro provoz sociálních služeb. Finanční prostředky jsou poskytnuty z rozpočtu Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně.
„Částkou 50 tisíc korun podpoříme Linku bezpečí pro děti a mládež z našeho města. Sto tisíc korun obdrží Domov – plzeňská hospicová péče na podporu hospicové péče v Plzni a okolí. Městská charita získá příspěvky na mimořádnou pomoc osob bez domova ve výši 50 tisíc korun a na pořízení kotců pro psy v Domově sv. Františka 26 tisíc korun. Organizace NADĚJE získá finanční příspěvek na nový automobil 200 tisíc korun,“ vysvětlila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.
Linka bezpečí je určena pro děti a mladé lidi v tíživých a krizových situacích. Organizace předpokládá, že v roce 2021 se na službu obrátí kolem 145 tisíc dětí.
Domov – plzeňská hospicová péče provozuje mobilní hospicovou a paliativní péči a poskytuje nepřetržité služby (24 hodin denně, 7 dní v týdnu).
„Domov-plzeňská hospicová péče už na konci října informoval magistrátní odbor sociálních služeb o plánovaném ukončení poskytování služeb hospicové péče pro dospělé klienty. Nově budou cílovou skupinou pouze dětští klienti. Důvodem je nedostatek finančních prostředků,“ doplnila náměstkyně Eliška Bartáková.