Domů / Plzeňský rozhled / Petra Janů jako jeden z hlavních dokumentů filmového festivalu

Petra Janů jako jeden z hlavních dokumentů filmového festivalu

Unikátní televizní dokument o zpěvačce Petře Janů, který loni natočila a odvysílala Česká televize v rámci dvojího výročí zpěvačky, bude jako jedním z hlavních dokumentů filmového festivalu v Třeboni. Už 20. května právě za její účasti a části tvůrců jej shlédnou diváci i pozvaní hosté.

Zpěvačka s mimořádným hlasem i mimořádným postojem k životu, foto Mikuláš Křepelka

„Moc mě to potěšilo. A musím se k něčemu přiznat, dokument jsem ještě neviděla. Neměla jsem tu odvahu se na sebe dívat. Nicméně budu mít tím pádem dvacátého května večer premiéru,“ svěřila se Rozhledu Petra Janů, která se považuje za poloviční Jihočešku. Skoro čtyřicet let totiž jezdí na chalupu právě na Třeboňsko.

„Potěšil nás zájem organizátorů festivalu. Petra Janů si zcela jistě zaslouží, aby příběh o ní byl součástí prestižní akce, zvláště, když se koná ve městě, k němuž má ona taky blízko,“ řekl režisér dokumentu a spoluautor scénáře Zdeněk Gawlik.

Petra Janů v dokumentu odhaluje své soukromí, problematické dětství, složitý vztah s rodiči, začátky své dnes již 50leté kariéry, ale třeba i vznik některých hitů. Účinkují v něm například i Jiří Suchý nebo režisér desítek televizních estrád a pořadů František Polák, který slaví letos 80. narozeniny.

„Jsem potěšena, že dokument vznikl, mám na něj úžasné ohlasy a televize mě loni potěšila, když s nápadem spolu s mým manažerem a spoluautorem přišli. Natáčení bylo hezké, pohodové a hlavně podle všeho z toho vzešlo něco, co mě ukazuje takovou, jaká opravdu jsem,“ dodala spokojeně trojnásobná Zlatá slavice a pop-rocková hvězda československé hudební scény. (pru)

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …