Domů / Plzeňský rozhled / Plošné testování antigenními testy také ve fakultce

Plošné testování antigenními testy také ve fakultce

Do bezplatného testování široké veřejnosti  antigenními testy se zapojuje i FN Plzeň. Od 16.12.2020 od 13:00 hod. mohou občané, kteří jsou účastníky veřejného zdravotního pojištění, požádat o provedení antigenního testu na Covid-19.

Zájemce o testování se objedná online na webových stránkách Fakultní nemocnice Plzeň. Objednávky ZDE.  Vyšetření se provádí  na odběrovém místě ve FN Plzeň-Bory (bývalá vojenská nemocnice) na základě předložení průkazu pojištěnce. Po absolvování testu antigenu viru SARS CoV-2 občan dostane informaci o výsledku. V případě pozitivního výsledku antigenu mu bude neprodleně  proveden další odběr,  PCR test. Informaci o výsledku PCR testu dostane klient standardně prostřednictvím SMS do 48 hodin.

Vyšetření antigenními testy každého zájemce je možné  nejvýše jedenkrát za 5 dní. Přihlášením na termín testování občan souhlasí, že v případě, že NENÍ zdravotně pojištěn nebo v případě, že obdobný test absolvoval v předchozích pěti dnech, bude mu  vyfakturována plná cena testu, tj. 350,72 Kč vč. DPH.

Odběrové místo je určeno pro pěší příchozí a je označeno zeleně ANTIGENNÍ TESTY „RYCHLOTESTY“!

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …