Domů / Plzeňský rozhled / Pluto bude vracet vstupenky na všechna představení

Pluto bude vracet vstupenky na všechna představení

Divadlo Pluto se rozhodlo vrátit peníze všem divákům, kteří u sebe doposud mají vstupenky na některé z neuskutečněných představení. Fanouškům ale nabídne i možnost vyměnit vstupenku za poukázku ve stejné hodnotě na výběr jakékoliv inscenace poté, co budou divadla zase otevřená. 

„K tomuto kroku jsme se rozhodli na základě četných dotazů od diváků, kteří u sebe stále mají platné vstupenky, ale žijí v totální nejistotě, kdy k nám budou moci zase přijít,“ vysvětluje Jindřiška Kikinčuková. „Jsou i tací, kteří u sebe stále mají vstupenky na představení z jara minulého roku a my jsme jim vypsali leckdy už třetí náhradní termín. Není divu, že v tom mají zmatek a my zase chceme do nové sezony vstoupit s čistým stolem,“ dodává principálka oblíbeného plzeňského Divadla Pluto. 

„Chceme být k divákům féroví a tak jim nabízíme několik variant. Buď si mohou nechat vrátit vstupné, nebo svou vstupenku mohou vyměnit za poukázku ve stejné hodnotě, která bude platná do konce tohoto kalendářního roku. Diváci tak dostanou možnost vybrat si z nabízených představení od září do prosince,“ upřesňuje umělecký šéf doubraveckého souboru Jiří Bláha. „Pokud by pandemie dále přetrvávala, termín platnosti poukázky by se samozřejmě prodlužoval,“ říká Bláha.

Třetí možností je nechat platné vstupenky propadnout a stát se tak nepřímým a anonymním dárcem ve stále trvající akci „3P – Podrž Pluto, prosím“, v rámci které mohou fanoušci této scény poslat finanční příspěvek v jakékoliv výši na účet divadla. Výměny za poukázky a vracení vstupenek bude možné každý čtvrtek od 6. května do 30. června od 15 do 19 hodin v pokladně Divadla Pluto. 

„Soukromé Divadlo Pluto, které v dubnu oslavilo už 23. narozeniny, nezahálí ani v době karantény a natáčí svůj původní internetový seriál Padesát odstínů korony. Na zahájení další sezony se připravuje také zkoušením nové komedie. Pluťáci tentokrát vsadili na jistotu a od září uvedou klasickou francouzskou komedii Blbec k večeři s Pavlem Kikinčukem a Danielem Rousem v hlavních rolích,“ doplňuje svého kolegu principálka divadla.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …