Domů / Plzeňský rozhled / Plzeňskou Náplavku na Radbuze rozčeří pestrá kultura

Plzeňskou Náplavku na Radbuze rozčeří pestrá kultura

Od konce května do prvního zářijového víkendu ožije místo u řeky v centru města nejen bohatým kulturním programem, ale také pohodovou atmosférou s posezením u vody. Letní festival Náplavka na Radbuze letos už popáté rozproudí život na břehu řeky mezi mostem v Tyršově ulici a kavárnou Šálek a Špunt.

Návštěvníci se mohou těšit na koncerty všech žánrů, DJs párty, přehlídky street foodové gastronomie, taneční vystoupení a lekce pro začátečníky i pokročilé, čtvrteční divadelní představení pro malé diváky, výstavy, charitativní i sportovní akce nebo třeba na přehlídku amerických automobilů. První tři červnové týdny navíc bude možné zpříjemnit si kulturní zážitky i obyčejné posezení u vody v Magic Caravanu, který kromě DJ stage a chillout zóny nabídne také kávu, drinky, street foodovou gastronomii nebo zábavu pro děti. Akce na Náplavce jsou, krom festivalu River Bass, přístupné zdarma nebo za dobrovolné vstupné.

První akcí, která v sobotu 27. května festival odstartuje, bude benefice Plzeňská kachna aneb Děti pro děti. Jedná se o velký závod gumových kachniček s doprovodným programem pro děti i dospělé. Výtěžek z prodeje kachen bude věnován na podporu nadaných dětí.

Na Náplavce také pravidelně zakotví tanec. Nedělní večery budou patřit projektu Dance o páté, který připravil jak veřejné taneční workshopy stylů hiphop, rap, funk, r´n´b a dalších, tak dance jamy s DJ’s doprovodem. Středy pak opanují Letní STEPlekce s KMtapdance, tedy lekce stepu pro zájemce z řad veřejnosti od začátečníků až po pokročilé. Pravidelný program si udrží také čtvrteční odpoledne. Ta budou patřit dětským divákům. Pod názvem Pohádkové čtvrtky pro ně budou po několik týdnů připravena dětská představení pohádek a klauniád.

Již podruhé budou moci návštěvníci obdivovat krásu amerických aut na akci Ameriky na Náplavce. 24. června bude na účastníky přehlídky kromě naleštěných karosérií čekat také dobré jídlo i pití, a ještě lepší stylová muzika.

Plzeňská náplavka

Hudba samotná samozřejmě k létu patří, a tak i na Náplavce jí bude dost a dost – od nabitých DJ’s párty, přes koncerty kapel různých žánrů v rámci dvou minifestiválků Záplava NOT!, zahraniční muzikanty, kteří vystoupí na wormupu plzeňského Buskingfestu, multižánrový festival Láskyplná Náplavka, Letní DNB tancovačku, jíž rozjede svérázný soundsystemový projekt Žlutá popelnice, po první ročník plzeňského Drum & Bass festivalu River Bass.

Opomenuty nebudou ani výtvarné umění či sportovní klání. Desítky velkoformátových obrazů promění zdi na Náplavce v otevřenou uměleckou galerii v rámci umělecké akce ve veřejném prostoru Barva na ulici. Sport bude zastoupen na turnaji Náplavka Open Cup vol.2, tedy druhém ročníku otevřeného zápolení dvojic ve stolním fotbálku.  

Všechny akce festivalu jsou přístupné ZDARMA nebo s dobrovolným vstupným (kromě Drum & Bass festivalu River Bass).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …