Počítače pomohou s výukou v Malém Tibetu

Město Plzeň darovalo použité počítače pro výuku dětí ve vesnici Mulbekh na severu Indie, zapojilo se tak do projektu Česká věda do Malého Tibetu, jenž letos dostaví a vybaví školní budovu s učebnami fyziky, chemie, biologie a výpočetní techniky. Projekt v České republice realizuje nezisková organizace Brontosauři v Himálajích, město Plzeň jí věnovalo 25 počítačových sestav. Organizace aktuálně hledá dobrovolníky, kteří by v létě odjeli do Malého Tibetu předat zkušenosti a znalosti v odborných předmětech. 

Škola a internát ve vesnici Mulbekh

„Odbor evidence majetku Magistrátu města Plzně obdržel žádost o darování vyřazené výpočetní techniky od organizace Brontosauři v Himálajích. Rada města Plzně v dubnu loňského roku souhlasila s darováním 25 počítačů, jejichž hodnota v době schvalování zastupiteli v květnu 2021 byla necelých 90 tisíc korun,“ uvedl náměstek primátora města Plzně David Šlouf, který má ve své gesci mimo jiné oblast nakládání s majetkem.

Stavba školní laboratoře

Jde o vyřazenou výpočetní techniku starší šesti let, která je plně funkční, ale o kterou nejeví zájem školy, školní družiny ani veřejnost, a tak by    musela být   ekologicky zlikvidována. Ale pro základní uživatelskou práci budou počítače ještě několik let dostačující.  Počítače jsou k dopravě přichystány již několik měsíců a budou nově sloužit žákům a studentům ve škole Spring Dales Public School ve vesnici Mulbekh v Malém Tibetu na severu Indie.  Nový ekologický kampus pro 350 dětí pomáhá postavit nezisková organizace Brontosauři v Himálajích. Školu se specializovanými třídami plánují dokončit v létě, v rámci projektu Česká věda do Malého Tibetu teď organizace shání dobrovolníky, kteří by mohli do Indie odjet a předat tamním učitelům své znalosti.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Letošní plzeňské Slavnosti svobody navštíví také belgický král

Belgický král Filip navštíví letošní Slavnosti svobody v Plzni, které se uskuteční od 2. do …