Domů / Plzeňský rozhled / Podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů v obcích Plzeňského kraje

Podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů v obcích Plzeňského kraje

V rámci dotačního programu „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Plzeňského kraje v roce 2021“ poskytne kraj finanční podporu ve výši 17 mil. korun těm obcím, které jsou zřizovateli jednotky požární ochrany. Cílem programu je zabezpečení a systematická podpora plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany.

Program zahrnuje hned několik dotačních titulů. Mezi ně patří například příspěvek na nákup nového dopravního automobilu. Kraj tak spolufinancuje tento nákup obci, které byla přiznána účelová dotace Ministerstva vnitra ČR z prostředků státního rozpočtu. Maximální výše příspěvku je 300 tis. korun, maximálně však 2/3 výše dotace ze státního rozpočtu. Obdobně se to týká i příspěvku na nákup nové cisternové automobilové stříkačky, tady kraj spolufinancuje částkou 500 tis. korun,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

Další příspěvky z dotačních programů se týkají rekonstrukcí cisternové automobilové stříkačky, na nákup přetlakových dýchacích přístrojů nebo na vybavení a opravy neinvestiční povahy.

Žádosti je třeba podat do 19. dubna 2021. Projednání podpory musí schválit Zastupitelstvo Plzeňského kraje.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Originální balet Sněhurka přitančí až k vám domů

V polovině února spustilo Divadlo J. K. Tyla on-line cyklus První řada u Vás doma, díky …