Domů / Plzeňský rozhled / Pohádkovou stezkou do léta už tuto sobotu v zoo

Pohádkovou stezkou do léta už tuto sobotu v zoo

Na uvítání kalendářního léta připravila Zoologická a botanická zahrada města Plzně v předstihu několika dnů v sobotu 17. června tradiční pohádkovou stezku. Program nachystaný na dopoledne i odpoledne – od 10 do 17 hodin – si užijí především menší děti. Stezka začíná u hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi a povede k Tropickému pavilonu. Zde budou čekat na její úspěšné účastníky zajímavé ceny. 

Pohádkovými bytostmi jsou letos bájné bytůstky spojené s jarem a létem. Zajímavým soutěživým a hravým způsobem představí zájemcům radosti i nástrahy léta, pozvou je na výlety, k vodě, do říše léčivých bylin a třeba s nimi prožijí i něco nepoznaného.

Ve 14 hod. se uskuteční před Tropickým pavilonem veřejný slavnostní křest knihy Skvosty přírody s kulturním programem. Několik výherců bude mít možnost získat publikaci zdarma.

Lákavá je určitě i následující nabídka: Od 9 do 17 můžete přinést rychlovarnou konvici, mixér nebo jiný elektrospotřebič k oběma pokladnám do zoologické a botanické zahrady a děti je mohou proměnit za vstupenku. Ta bude platit pouze v uvedený den a jen do zoologické a botanické zahrady mimo DinoParku. A pro prvních 100 spotřebičů, takže neváhejte!

Za týden, v sobotu 24. června, bude patřit zoologická a botanická zahrada obnovené soutěžní Květinové dívce. Hlavní program se soutěžním kláním dívek a doprovodnými akcemi začne ve14 hodin před Tropickým pavilonem.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V Česku bylo nejméně patentových přihlášek od roku 1995

V roce 2023 si u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR podali tuzemští přihlašovatelé k patentové ochraně 465 svých …