Domů / Plzeňský rozhled / Pošta jednala o zlepšování pracovních podmínek svých zaměstnanců

Pošta jednala o zlepšování pracovních podmínek svých zaměstnanců

Se zástupci dvou odborových organizací jednalo vedení České pošty  o pracovních podmínkách zaměstnanců, o kvalitě služeb České pošty a o systému fungování dozorčí rady České pošty, což je dozorující orgán, na jehož status nemá vedení firmy vliv. 

Na jednání si zástupci České pošty vyslechli argumenty protistrany s tím, že zlepšování podmínek a dodržování zákonných pravidel probíhá neustále. I přesto vedení jednoho z největších zaměstnavatelů přislíbilo prověření skutečností, na které zástupci dvou odborových organizací upozornili. Na  jednání byly požadavky dvou odborových organizací do detailu diskutovány s tím, že o výsledném řešení budou odboroví zástupci informováni, a to

foto pixabay

včetně toho, že se na řešení budou přímo podílet formou společné pracovní skupiny. Ta bude zřízena přímo generálním ředitelem podniku. Dále byl na jednání představen plán investic pro rok 2022. Jeho detailní položky budou se zástupci odborů diskutovány právě na pracovní skupině.

Vedení České pošty má dlouhodobě zájem na zlepšování pracovních podmínek svých zaměstnanců. Stávku v podniku si nepřeje, protože v současné době pro ni není důvod. Pokud by se dvě odborové organizace přesto rozhodly stávku organizovat, vyzývá vedení České pošty k dodržování zákonných pravidel, které se stávkou souvisejí, a zároveň nabízí plnou součinnost, aby byly minimalizovány případné dopady na chod firmy a tím i na zákazníky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …