Domů / Plzeňský rozhled / Práce budoucích architektů očima občanů Rokycan

Práce budoucích architektů očima občanů Rokycan

Výstavu studentských architektonických návrhů zpracovaných pro město Rokycany najdete v Trianě – jednací síni Městského úřadu Rokycany, Masarykovo náměstí 1. Až do  13.  června  2022 se zde představují dva ateliéry Fakulty architektury Českého vysokého učení technického.

Rokycany – nádraží

Šest studentů prvního ročníku studia architektury (Atelier ZAN Buřičová Králík)   navrhlo neobvyklé rodinné domy s provozovnou profese svého majitele. Jde o   lokalitu pod nemocnicí – ulice Voldušská. Výsledkem je komplexní řešení klidné obytné části města podél ulice   včetně architektonických modelů a plánů jednotlivých domů.

Čtyři studenti vyšších ročníků studia architektury (Atelier Stempel Beneš Tesař Zmek)  řeší   své zadání   v centru města Rokycan. Každý student jinou lokalitu, každý jinou velikost a jiné měřítko. Rozsáhlé prostory podél železniční tratě, prázdný městský blok mezi ulicemi Havlíčkova a Komenského, zástavba na rohu ulic Smetanova a U Saské brány, proluka v Hradební ulici. Výstupem jsou urbanistické a architektonické návrhy studentů představené formou výkresů, vizualizací a modelů navržených domů.

Studentská prezentace pro všechny zájemce se uskuteční ve středu dne 8. 6. 2022 od 16:00 v Trianě v budově Městského úřadu Rokycany, kde bude výstava   představena a okomentována formou prezentace zúčastněných studentů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Rezignoval děkan Fakulty zdravotnických studií ZČU

Rektor Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Miroslav Holeček dnes ráno vyzval děkana Fakulty zdravotnických studií (FZS) …