Pracovníci plzeňského závodu Daikin přivezli medaile z Japonska

Čeští pracovníci patří mezi světovou špičkuPotvrdila to i společnost Daikin, světoznámý výrobce moderních klimatizací, která pořádala v Japonsku 8. ročník dovednostní olympiády svých pracovníků (The 8th Daikin Global Skills Competition). Plzeňský závod získal stříbrnou a bronzovou medaili. Petr Kijonka přívezl stříbro za údržbu forem a Jiří Vlas bronz za strojní údržbu. Daikin olympiáda se konala 20. až 25. února tohoto roku.  

Medailisté z Daikinu – vlevo Petr Kijonka, vpravo Jiří Vlas

Osmého ročníku dovednostní Daikin olympiády se letos v Japonsku účastnilo 137 pracovníků z 11 států a 28 závodů. Plzeňský výrobní závod jela do Japonska reprezentovat trojice pracovníků Petr Kijonka, Jiří Vlas a Zsolt Laškodi. První dva vybojovali medaile. Třetímu se v těžké světové konkurenci získat medailovou pozici v kategorii pájení nepodařilo.

„Skvělého výsledku našich plzeňských pracovníků si opravdu vážíme. Velmi dobré umístění neznamená jen jednorázový soutěžní úspěch, ale je především výsledkem toho, že naši pracovníci svoji profesi nadstandardně ovládají, a to co do kvality, tak i do potřebného času,“ uvádí Tomáš Matoušek, marketingový a náborový specialista Daikinu Plzeň.

V rámci světové Daikin olympiády se soutěžilo v těchto 10 disciplínách: pájení, obloukové svařování, zpracování plechů, dokončovací práce, údržba forem, strojní údržba, všeobecné soustružení, frézování, nástřik barev a vedení provozu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Objevte život mokřadů aneb 3x 30 dnů pro mokřady

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) chce upozornit na to, že ochrana našich mokřadů je stále …