Domů / Plzeňský rozhled / Program na víkend stále nemáte? Je tady Finále Plzeň!

Program na víkend stále nemáte? Je tady Finále Plzeň!

Již čtvrtým rokem se filmový festival Finále Plzeň koná i o víkendu, aby si návštěvníci mohli festivalové atmosféry a programu užívat ještě více. Ani 32. ročník neudělá výjimku. Kromě nepřeberného množství zajímavých filmů všech   možných žánrů, nabídne i autorská čtení, muziku, seriálové maratony i setkání se zajímavými hosty.

První akční hrdina

DOPROVODNÝ VÍKENDOVÝ PROGRAM

O příjemné rozptýlení od intenzivních filmových zážitků se postará autorské čtení Ester Geislerové a Josefiny Bakošové v sobotu 13. dubna od 17:00 v Měšťanské besedě. Číst ze své nejnovější knihy Terapie sdílením 2 budou nejen obě dámy, ale také herci Jan CinaPetr Vančura, kteří jsou hlavními tvářemi festivalové kampaně. Na stejném místě a ve stejný čas, jen o den později – v neděli 14. dubna, představí svou novinku Veselí Radka Třeštíková, nejprodávanější česká autorka současnosti. O hodinu dříve uvede film Po čem muži touží, na kterém se poprvé podílela jako spoluscénáristka. Oblíbené silent kino ve ŠKODA JS zóně v Kopeckého sadech se vstupem zdarma v sobotu a neděli uvede všechny epizody seriálového hitu České televize Most!  Volný vstup bude také na party s DJ Sta v Café Regner, která vypukne 13. dubna ve 20:00 – afterparty DJ’s Hoffee & Mára. V sobotu festivalový hudební program ozdobí také Soundtrack Movie Night v originálním kulturním prostoru MōōVEMENT. Vinylová přehlídka toho nejlepšího, co zaznělo na stříbrném plátně, všechny zaručeně roztančí.

Ledňáček

FILMOVÉ ZAJÍMAVOSTI NA VÍKEND S HOSTY

Sekce V síti roku 2018 v sálech Měšťanské besedy v sobotu promítne například film o lásce, basketbalu, hrdinství a životě ve stínu politiky Zlatý podraz (13. 4., 16:00). V neděli následuje detektivní drama Miss Hanoi (14. 4., 21:00),

Atraktivní součástí víkendového filmového programu je sekce První úlovek s předpremiérami a premiérami hraných a dokumentárních filmů. Jedním z nejočekávanějších je Moje století (13. 4., 19:00) – dokument režisérky a herečky Theodory Remundové, která oslovila 25 stoletých lidí a na jejich osudech zaznamenává uplynulé století od roku 1918.

Připravena je také zábavná černá komedie Úhoři mají nabito (13. 4., 21:00), či premiérová projekce posledního případu Detektivů od Nejsvětější trojice Živé terče (14. 4., 17:00).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …