Domů / Plzeňský rozhled / Program podpoří zdravotní péči a svozové služby

Program podpoří zdravotní péči a svozové služby

Rada města Plzně schválila vyhlášení dotačního programu Podpora zdravotní péče a svozové služby na rok 2022. Dotační program je v tomto rozsahu vyhlášen poprvé a spojuje v sobě aktivity dlouhodobě podporované z rozpočtu Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně. V něm je na vyhlášený program alokováno 8,5 milionu korun. Žádosti budou přijímány pouze ve dnech 4. až 6. dubna 2022, výsledky zveřejní odbor sociálních služeb nejpozději do 31. září 2022.  

Mgr. Eliška Bartáková, náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí

„Pro rok 2022 jsou navrženy čtyři dotační priority – podpora zdravotní péče ve vybraných zařízeních sociálních služeb, fakultativní služba doprava uživatelů do organizací poskytujících sociální služby, hospicová a paliativní péče, zdravotní péče poskytovaná osobám bez domova a sociálně vyloučeným,“ vyjmenovala Eliška Bartáková, náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí.

ilustrační foto

První dotační priorita, podpora zdravotní péče ve vybraných zařízeních sociálních služeb, zahrnuje domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, týdenní a denní stacionáře a domovy pro osoby se zdravotním postižením. Tato priorita, stejně jako fakultativní služba doprava uživatelů do organizací poskytujících sociální služby, byla do nového dotačního programu přesunuta z důvodu přechodu města na víceleté financování sociálních služeb od letošního roku. Každá z dalších dvou priorit, hospicová a paliativní péče a zdravotní péče poskytovaná osobám bez domova a sociálně vyloučeným, podpořila v minulých letech vždy jednoho žadatele prostřednictvím individuální dotace.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …