Domů / Plzeňský rozhled / SABATON ozdobí svým koncertem Slavnosti svobody v Plzni!

SABATON ozdobí svým koncertem Slavnosti svobody v Plzni!

Součástí Slavností svobody v Plzni, které se uskuteční od 3. do 6. května, je i bohatý doprovodný program. Švédská heavymetalová skupina Sabaton se představí v lochotínském Amfiteátru v sobotu 4. května krátce po 21. hodině za doprovodu čistě mužské části Českého akademického sboru, který se řadí k nejlepším evropským souborům svého druhu.

„Kapela v minulosti vystupovala s různými muzikanty, orchestry i sólovými umělci, ale do něčeho takového se pouští poprvé,“ upozorňuje na výjimečné spojení kapely se sborem Jiří Daron z agentury Pragokoncert. Český akademický sbor bude kapelu Sabaton doprovázet jen na některých koncertech, poprvé to bude právě v Plzni. Před samotným koncertem Sabatonu zahraje legenda československého hard rocku a heavy metalu, česká hudební skupina Citron.

Kapela, která jako jediná vzdala poctu maršálovi Janouškovi, přijede vzdát poctu místnímu odboji a americkým osvoboditelům.  Švédská heavy metalová jednotka SABATON s frontmanem Joakimem Brodenem, který je hrdý na své České občanství, dorazí už začátkem května do Plzně a pro své fanoušky strojí opravdovou koncertní lahůdku. SABATON se letos stává oficiální součástí největších oslav konce druhé světové války v Evropě a jejich speciální vystoupení v plzeňském amfiteátru Lochotín bude
korunovat hudební program Slavností svobody 2019. Kapela se zde představí 4.  května za doprovodu THE GREAT WAR CHOIR – čistě mužského arzenálu Českého akademického sboru, jež se řadí k nejlepším evropským souborům svého druhu. Bude to opravdu mimořádná událost.

PLZEŇ – Amfiteátr Lochotín
Program:
18:00 vpouštění diváků
20:00 – 20:50 CITRON
21:20 – 23:00 SABATON
Vstupenky jsou v prodeji na www.mastersofrock.cz a v prodejních sítích TicketPortal,
Ticketmaster, TicketStream a Plzeňská vstupenka za 790 Kč a budou v prodeji také na místě konání za 890 Kč.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …