Domů / Plzeňský rozhled / Soutěž Technika má zlaté dno zná vítěze

Soutěž Technika má zlaté dno zná vítěze

Letošní již 9. ročník krajské soutěže Technika má zlaté dno se uskutečnil ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň. Své síly v technických znalostech tzn. montáž výrobku ze stavebnic Merkur a Boffin zde poměřilo 19 soutěžních týmů ze škol z celého Plzeňského kraje. 

tým Gymnázia Plzeň

Úkolem čtyřčlenných soutěžních týmů bylo sestavit funkční hledač světla. Na splnění zadání mají účastníci časový limit čtyři hodiny a k dispozici jim byli odborní poradci a pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického Plzeň.

VOŠ a SPŠ elektrotechnická Plzeň

Soutěže se zúčastnilo celkem 76 žáků, týmy jsou vždy rozděleny do tří kategorií, a to gymnázia, střední odborné školy a střední odborná učiliště. Na férovost dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Elektrotechnického cechu Plzeňského regionu, která  přidělovala body podle předem stanovených kritérií. Vítězové  pak z rukou zástupců

vítězové SOUEL

Plzeňského kraje jednotlivě převzali diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 4 000 korun (1. místo), 3 000 korun (2. místo) a 2 000 korun (3. místo), 1 000 korun (zvláštní cena komise) a ostatní pak dárkové tašky s upomínkovými předměty.

V kategorii gymnázií zvítězil tým Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám. 23, nejlepší ze středních škol byl tým Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Plzeň. Mezi středními odbornými učilišti první místo získal domácí tým SOU elektrotechnického, Plzeň.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Retro běh pro mizící druhy jako oslava výročí

Sportování a ochrana přírody, to vše se úspěšně  spojí v jedno, a to už  v …