Domů / Plzeňský rozhled / Startup spirit na česko-bavorské hranici nabízí zkušenosti i novinky

Startup spirit na česko-bavorské hranici nabízí zkušenosti i novinky

Vzbudit nadšení pro založení startupů, podpoření startupových aktivit a vytvoření přeshraničních projektů – takový je společný cíl Evropského regionu Dunaj-Vltava a přeshraničního inkubátoru GreG Freyung-Grafenau.

Zleva: Ing. Jaroslava Pongratz (manažerka kontaktních sítí Bavorsko – Čechy, Evropský region Dunaj-Vltava), Carolin Schuster (asistentka přeshraničního inkubátoru GreG FRG), Stephanie Fichtl (jednatelka přeshraničního inkubátoru GreG FRG), Stefan Schuster (regionální manažer okresu Freyung-Grafenau).
Foto: Okresní úřad Freyung-Grafenau

I proto už ve čtvrtek 17. června 2021 nabídnou organizátoři společně s regionálním managementem okresu Freyung-Grafenau na akci „STARTUP ByCzePS FRG“ zajímavé přednášky a inspirující náhled těm, kteří startup založili, nebo o něm uvažují, ale samozřejmě i všem ostatním, kteří se o startupovou scénu zajímají.

V rámci virtuálních přednášek a workshopů představí zástupci z BayStartUP, Invest in Bavaria a z CzechInvestu možnosti financování a podpory startupů, včetně podpory v sousední zemi. Účastníci tak budou mít příležitost se přednášejících zeptat na konkrétní dotazy. V rámci moderované inspirace budou představeny příklady úspěšných mladých podnikatelů z obou zemí, kteří působí přeshraničně, navíc bude ukázáno, kolik inovační síly ve společném regionu je a co se mohou ostatní přiučit.

Za pomoci simultálnního tlumočení, resp. německy, česky nebo anglicky v různých virtuálních skupinách, budou mít účastníci možnost získat povědomí o startupové scéně v druhé zemi nebo též získat různé cenné podněty v rámci přeshraniční spolupráce. Na účastníky čeká také překvapení.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …