Domů / Plzeňský rozhled / Strážci Národního parku Šumava jsou neustále v terénu

Strážci Národního parku Šumava jsou neustále v terénu

Zkušenosti z uplynulého víkendu nutí vedení Národního parku Šumava k tomu, aby informovali veřejnost o následujících opatřeních vztahujících se k návštěvnosti parku. Česká republika se stále nachází v nouzovém stavu, v rámci kterého se může cestovat pouze velmi omezeně, například do zaměstnání nebo na nákupy či k doktorovi. I tak ale v uplynulém víkendu navštívily Národní park tisíce návštěvníků a předpokládáme, že i přes pokračující restrikce tomu nebude jinak ani o nadcházejícím prodlouženém velikonočním víkendu.

A proto jen připomínáme, že veškerá informační a návštěvnická centra Národního parku Šumava jsou uzavřena. Uzavřeny jsou i výběhy s vlky, jeleny i rysy. Mimo provoz je také veškerá návštěvnická infrastruktura v obcích NP Šumava. Naopak strážci Národního parku Šumava jsou neustále v terénu. V tomto ohledu připomínáme, že na území NP Šumava je možné parkovat pouze na vyhrazených parkovištích a parkovacích plochách (mnohá parkoviště jsou uzavřena). Parkováním mimo tyto vyhrazené plochy se řidiči vystavují pokutě ve výši až několika tisíc korun. A samozřejmě stále platí to, že vstup do klidových území NP (v terénu značeno jako 1. zóna) mimo vyhrazené stezky, je zakázán. Žádáme vás však, abyste dbali vydaných nařízení Vlády ČR v rámci nouzového stavu a nezvyšovali svým cestováním riziko nákazy novým typem koronaviru Covid-19.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …