Domů / Plzeňský rozhled / Stříbro ze světového šampionátu skončilo v Plzni!

Stříbro ze světového šampionátu skončilo v Plzni!

Závodníci až z Jihoafrické republiky, Norska, Anglie či Řecka, to je jenom malý výčet účastníků 6. Mistrovství světa disko show a Světového poháru disko dance v Děčíně. Místní zimní stadion, kde se o titul v soutěži Danceshock bojovalo celé čtyři dny, se od čtvrtka 19.  do neděle 22. září doslova otřásal v základech. 

Odborná mezinárodní porota, jejíž předsedkyní se stala bývalá přední tanečnice Meta Zagorc ze Slovinska, dozorujícím byl Carsten Rott z Německa, tak neměla vůbec lehký úkol. Sjely se sem totiž téměř dvě desítky zemí, které soutěžily v disciplínách street a disco dance show a disco dance. Jako Mistr České republiky Disco Show a Czech dance tour samozřejmě nechyběl ani plzeňský tým, konkrétně taneční škola Dance Nation Plzeň majitelky a trenérky Jany Dragounové Markové. Ta letos slaví 10. výročí, a tak není divu, že 2. místo ze světového klání její členky víc než potěšilo. 

Trenérka Jana Dragounová Marková a Vanessa Mertová (zleva) s medailemi a pohárem

Je to odměna za celoroční dřinu a snahu, kterou dívky odvádějí při tréninku. Naštěstí je to baví, bez toho bychom ani nemohly takových výsledků dosáhnout,“ ujistila nás trenérka Marková.

O tom, že se malým tanečníkům opravdu daří, svědčí i jejich poslední účast na Mistrovství ČR, kde získali dvakrát zlato a dvakrát stříbro. Vyhráli jak CDO – Czech dance organization, tak CDT – Czech dance tour. Získali tím i právo na postup do mezinárodních soutěží, což pro plzeňské tanečníky znamenala právě účast na tomto mistrovství světa.  

Tímto vystoupením získaly na mistrovství světa stříbro

„Naše škola se věnuje soutěžnímu i nesoutěžnímu tancování ve stylu Disco Show a Disco Dance, v současnosti máme 120 tanečníků ve věku od 3 do 16 let, kteří mají intenzivní tréninky několikrát týdně. Zúčastňují se disco dance ligy a také postupových a pohárových soutěží s velkými formacemi,“ prozradila zakladatelka a majitelka školy Jana Dragounová Marková.

Pěkné úspěchy na velkém pódiu mají na svém kontě i ti nejmenší, konkrétně v kategorii disco dance a disco show mini. Jak samy tanečnice potvrdí, tyto soutěže jsou velice pěkné i z pohledu diváků, pro které vystoupení představuje velký zážitek.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …